Favore.plForumFinanse, prawo, ubezpieczenia

Jak uzyskać mieszkanie socjalne, strona 2

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Jak uzyskać mieszkanie socjalne

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • wee3 12 sty 2011, 22:15
    Ja chcialam zapytać w imieniu swojej znajomej, która ma dwuletnią córeczkę i mieszkała z chłopakiem, który ja bił. W tej chwili mieszka u rodziców, pracuje, na razie nie ma alimentów, ale pewnie bedą tylko dopiero sąd musi je przyznać. Chyba w tej sytuacji nalezy jej się mieskzkanie socjalne prawda? Namawiam ja żeby się starała.
    Cytuj
  • Gaik 13 sty 2011, 1:10
    Trudno powiedzieć tylko na tej podstawie, zależy jaki ma dochód itd. Ale może się starać, chociaż zależy też kto będzie z nią w kolejce oczekujących - mogą być rodziny w gorszej sytuacji, wtedy będzie trudno.
    Cytuj
  • grubystach 13 sty 2011, 7:02
    I tak w pierwszej kolejności dostają pewnie ci co dają łapówy.
    Cytuj
  • Pan_Kracy 13 sty 2011, 10:06
    Pomorzanin napisał:Witam. Chciałbym się starać o mieszkanie socjalne, gdyż wydaje mi sie, że to w mojej sytuacji obecnie jedyna możliwość uzyskania własnego lokum. Mam za niskie dochody żeby w ogóle starać się o kredyt na mieszkanie. Muszę się dowiedzieć kto może się ubiegać o takie mieszkanie i co trzeba zrobić w tym kierunku. Będę wdzięczny za wszelkie rady.
    Jak już to staraj się o mieszkanie komunalne, a nie socjalne, bo socjalne są dla ludzi w jakichś trudnych życiowych sytuacjach, to sa mieszkania przyznawane sądownie. Często mają obniżone standardy, jak kogoś nie stać na placenie zwykłego czynszu to może dostać takie mieszkanie i to na określony czas. Komunalne może teoretycznie dostac kazdy.
    Cytuj
  • Gaik 13 sty 2011, 13:45
    Pan_Kracy napisał:
    Pomorzanin napisał:Witam. Chciałbym się starać o mieszkanie socjalne, gdyż wydaje mi sie, że to w mojej sytuacji obecnie jedyna możliwość uzyskania własnego lokum. Mam za niskie dochody żeby w ogóle starać się o kredyt na mieszkanie. Muszę się dowiedzieć kto może się ubiegać o takie mieszkanie i co trzeba zrobić w tym kierunku. Będę wdzięczny za wszelkie rady.
    Jak już to staraj się o mieszkanie komunalne, a nie socjalne, bo socjalne są dla ludzi w jakichś trudnych życiowych sytuacjach, to sa mieszkania przyznawane sądownie. Często mają obniżone standardy, jak kogoś nie stać na placenie zwykłego czynszu to może dostać takie mieszkanie i to na określony czas. Komunalne może teoretycznie dostac kazdy.
    Lokale socjalne to tez sa komunalne, ale o obniżonej wartości użytkowej i minimalnych standardach.
    Cytuj
  • marcelinka 29 sty 2011, 21:10
    witam,
    chcialabym sie dowiedziec czy mozemy sie starac o mieszkanie socjale.
    nasza sytuacja wyglada tak; mieszkamy z chlopakiem i 7 miesiecznym synkiem u niego w domu.tj. wlascicielem tego domu jest jego siostra. dom jest duzy i spokojnie moglibysmy zajac jeden pokój. ale jego siostra nie zgadza sie abysmy dluzej u niej mieszkali czy w takiej sytuacji nalezy nam sie mieszkanie socjalne??
    Cytuj
  • 7nowela 29 sty 2011, 23:53
    Pytanie czytam mieszkacie i jesteście zameldowani czy tylko mieszkacie? Siostra nie może wyrzucić na bruk bez zapewnienia mieszkania zastępczego.
    Cytuj
  • marcelinka 5 lut 2011, 16:00
    Chlopak jest u niej zameldowany a ja z dzieckiem u swoich rodzicow.
    A jeszcze mam jedno pytanie. slyszalam ze teraz nie koniecznie mozna sie starac o mieszkanie socjalne w swojej gminie. czyli ze teraz kazdy kto spelnia warunki moze sie obojetnie gzie starac o te mieszkanie???
    Cytuj
Finanse, prawo, ubezpieczenia - dyskusje na forum