Favore.plForumFinanse, prawo, ubezpieczenia

Koniec lokat antybelkowych

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Koniec lokat antybelkowych

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
Wróć do forum: Finanse, prawo, ubezpieczenia 1 2 3 z 3  
  • Vatowiec 15 lut 2011, 8:54
    Słyszeliście, ze ministerstwo finansów chce zmienić opodatkowanie lokat tak, aby odsetki były zaokrąglane do pełnego grosza.Tym samym podatek od odsetek w wysokości 2,49 zł wyniesie nie zero, lecz 47 gr.
    Przecież rząd PO obiecywał zniesienie tego podatku, a tu nie dosyć, że go nie zniosą to jeszcze uszczelnią system. I tak nie było aż tyle tych produktów antypodatkowych.
    To jest po prostu naciąganie obywateli.
    Cytuj
  • Cash 15 lut 2011, 9:11
    Zawsze to był jakiś sposób na uniknięcie podatku. Nie wszyscy z tego korzystali. Teraz to już od wszystkiego będą podatki i składki a miernota będzie biadolić, ze im mało jest w budżecie.
    Cytuj
  • MadTreXx 15 lut 2011, 9:42
    Koniec przywileju koniec PO. No nie wiem, ale takie zmiany to raczej zapowiada się PO wygranych wyborach a nie przed nimi?
    I tak ten rząd przejdzie do historii jako jeden z nielicznych, który pociągnął POlaków po kieszeni.
    Wyższy VAT, obniżka zasiłku pogrzebowego, wyższa akcyza i temu tam podobne.
    Cytuj
  • NiJaki 15 lut 2011, 10:04
    A niech się nażrą tym podatkiem. I tak im będzie mało. Dlaczego to musi być od razu 19 proc., a nie np. 10 proc.
    tak zdaje się Polacy mało oszczędzają, a tu jeszcze taki numer.
    A może wprowadzić zapis, że przy lokatach np. na 5 lat podatku się nie płaci?
    Cytuj
  • Konsument 15 lut 2011, 10:13
    Oj jeszcze odbije im się to czkawką. Najlepiej zabrać bo Polacy zgłupieją od nadmiaru pieniędzy i to będzie kłopot.
    Cytuj
  • Greed 15 lut 2011, 10:54
    To jest niesprawiedliwe. Kiedy moja inwestycja w fundusz inwestycyjny nie wykazuje przez kilka lat zysku i nagle np. po 6 latach wypracuje 100 zł zysku (jeśli umorzę jednostki) to pobierają mi podatek. Ale nie liczą, że przez 5 lat nie miałem zysku, podczas gdy na lokacie bankowej coś bym miał.
    Tak samo nie można łączyć zysków i strat w różnych funduszach.
    Teraz jeszcze PO zabiera ostatnią ostoję gdzie podatkus belkus nie może dorwać się do ciężko uciułanych pieniędzy. Zobaczymy przy urnach wyborczych.
    Cytuj
  • DR_ZYSK 15 lut 2011, 14:39
    Podatek był złem jaki musiano wprowadzić. Ale nie dano podatnikom żadnych szans aby złagodzić jego skutki. Mam na myśli łączenie strat i dochodów z róznych źródeł. Nawet jeśli na jakiejś inwestycji zarobimy, to na innej stracimy. Ale od tej pierwszej płacimy podatek a druga nie ma podatki no bo i od czego.
    Nawet inwestując w różne fundusze w ramach tego samego towarzystwa funduszy inwestycyjnych nie możemy łączyć zysków i strat. Dla mnie nie jest to logiczne.
    Cytuj
  • Procencik 15 lut 2011, 15:47
    Nie jest to logiczne ani dla ciebie ani dla mnie.
    Najbardziej fiskus martwi się o tym co mają akcje - oni nawet stratę mogą rozliczyć w ciągu 5 lat.
    Cytuj
  • Cash 15 lut 2011, 17:04
    Najbardziej wkurza mnie, że mieli obniżać podatki a teraz je podnoszą. Tuska obiecał że zniesie ten podatek jako ekonomicznie szkodliwy (a który nie jest?). Obiecał jedno robi drugie.
    Trudna sytuacja budżetowa. Odkąd pamiętam zawsze ta sama stara śpiewka. Za Bauca też była trudna sytuacja budżetowa, później to samo. I w sumie nic się nie zmieniło.
    Cytuj
  • Buyer 15 lut 2011, 17:52
    Najbardziej żałosne jest to, że w Polsce nie ma opozycji która miałaby jakieś konstruktywne pomysły na reformy.
    Padają tylko populistyczne hasła z becikowym, z zasiłkami pogrzebowymi bo mamy przecież rok wyborczy.

    Balcerowicz chce aby zasiłek pogrzebowy obniżyć do 1,1 tys. zł i wtedy budżet zyska 800 mln zł. I co? Pomoże to zmienić zadłużenie sektora finansów publicznych?
    Cytuj
1 2 3 z 3  
Finanse, prawo, ubezpieczenia - dyskusje na forum