Favore.plForumFinanse, prawo, ubezpieczenia

Koniec lokat antybelkowych, strona 2

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Koniec lokat antybelkowych

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • 100euro 15 lut 2011, 19:37
    Bo rząd szuka kasy tam gdzie znajduje się drobnica.
    A kasa która wypływa strumieniami to ZUS, KRUS i administracja.
    KRUS to jakieś 15 mld zł, dopłaty do ZUS 30-40 mld zł?
    Administracja - tu nawet nie wiadomo ile jest urzędników bo może i ze 300 tys. osób.
    Cytuj
  • 7nowela 15 lut 2011, 20:09
    To skończą się też te polisolokaty, na których z resztą towarzystwa ubezpieczeniowe i tak nie zarabiały. To jakby tylko naciąganie klientów na nierealne zyski.
    Cytuj
  • Greed 15 lut 2011, 21:16
    O zapomniałem o inflacji. Nawet jak zarobię 4 proc. w skali roku, a inflacja wyniesie 3,5 proc. to realnie zarabiam 0,5 proc.. To dzielone na 12 miesięcy to mam 0,04 proc. miesięcznie. Nawet nie opłaca się iść do banku.
    Cytuj
  • ObywatelKowalski 15 lut 2011, 23:55
    Każdy złodziej tłumaczy się mówiąc, że wszyscy kradną.
    TY kradniesz, oni kradną to i ja kradnę.
    Cytuj
  • CBA_ABW 16 lut 2011, 1:24
    7nowela napisał:To skończą się też te polisolokaty, na których z resztą towarzystwa ubezpieczeniowe i tak nie zarabiały. To jakby tylko naciąganie klientów na nierealne zyski.
    Odnośnie tych polisolokat to są one gwarantowane nie przez BFG, ale przez UFG (Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny). Tu gwarancja wynosi 50% wkładu. Tyle że mało kto to wie bo same towarzystwa klientom tego nie mówią.
    Cytuj
  • Ciekawski 16 lut 2011, 7:15
    Z tego co wiem, że to mamy największe podatki w UE albo jedne z największych.
    Chodzi mi o kwotę progów podatkowych. U nas jest do 85 tys. zł 18 proc. podatki PIT. Tyle że w innych krajach starej UNII ten progi są znacznie większe i ludzie nie płacą podatków.
    Cytuj
  • FinansowyKrawiec 16 lut 2011, 7:39
    Sama reforma KRUS i ZUS dałaby ze 20-30 mld zł oszczedności. Jak to możliwe, że rolnik mając 50-100 hektarów płaci takie groszowe składki?
    Mamy najwięcej emerytów. Rekord to jakiś policjant 32 lata i na emeryturze. Co prawda dostaje tylko 40 proc. uposażenia, ale idzie później do ochrony i dalej pracuje.
    Powinno być tak, że emerytura mundurowego należy się po 20 latach pracy, ale nie wcześniej niż po ukończeniu 50 czy 55 roku życia.
    Cytuj
  • Goldman 16 lut 2011, 11:22
    Jak stwierdziło ministerstwo finansów i pustej kasy i dziury budżetowej zabieg ma dać resortowi finansów 100 milionów złotych już w tym roku. W kolejnych latach do budżetu trafi dodatkowe 380 milionów złotych rocznie. Następne 60 milionów MF chce zarobić na odsetkach trzymanych na rachunkach bankowych ... i od tych odsetek pobiorą podatek. To prawie jak perpetuum mobile
    Cytuj
  • ekonomista 16 lut 2011, 14:59
    100euro napisał:Administracja - tu nawet nie wiadomo ile jest urzędników bo może i ze 300 tys. osób.
    Przyjęli ustawę, która miała to zmienić i co? Zatrudnienie dalej rośnie aby później było z czego ciąć. Po redukcji będzie tak samo jak przed redukcją i rząd ogłosi niebywały sukces z biurokracją.
    Sam ZUS to już jakaś armia 45 tys. osób. Po co to wszystko?
    Cytuj
  • 100euro 16 lut 2011, 15:52
    Po co? Etaty dla królika i jego znajomych.
    GUS tak szacuje płacę krajową, że ta wychodzi jak z kosmosu. No pewnie, jak w GUSie-e za to samo biorą podwójnie to może i taka średnia krajowa wychodzi.
    Cytuj
Finanse, prawo, ubezpieczenia - dyskusje na forum