Favore.plForumKomputery, Internet, telefony

Atak na PlayStation Network i wymiana karty kredytowej

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Atak na PlayStation Network i wymiana karty kredytowej

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
Wróć do forum: Komputery, Internet, telefony 1 2 3 z 3  
  • WyGooglowany 28 kwi 2011, 8:47
    Afera jakich mało. Hakerzy zaatakowali PlayStation Network skąd pobiera się aktualizacje gier i innych multimediów. Serwis nie działa. Na dodatek podobno wykradziono numery kart kredytowych i kody CVV. Zastanawiam się czy mam wymieniać kartę kredytową czy nie. Podobno hakerzy nie zdołali wykraść kodów do kart i numery są bezużyteczne.
    Cytuj
  • 4Alien 28 kwi 2011, 9:35
    To skutek tego, że zamiast współpracować z hakerami Sony wkurzyło się i postanowiło z nimi walczyć. A ci wiadomo, że łatwo nie odpuszczą, tylko cierpi na tym konsument. Teraz Xbox360 może na tym zyskać bo takiej wpadki M$ nie zaliczył.
    Cytuj
  • Pifko4YOU 28 kwi 2011, 10:08
    To się tak mówi, że z konsol korzystają dzieci, a prawda jest taka że PS3 i Xboxa360 używają głownie ci co mają 25-30 lat. To ludzie młodzi, po części dobrze zarabiający itd., którzy takimi zabawkami chcą sobie przedłużyć dzieciństwo. Brak usług oznacza brak kasy i niższą sprzedaż. Sony jeszcze na tym ucierpi, wszyscy odwrócą się od PS3.
    Cytuj
  • Buyer 28 kwi 2011, 13:49
    Czy wymieniać kartę kredytową? Czy ja wiem, skoro mówią, że nie da się korzystać z kart to może nie ma sensu. Dlatego zamiast karty do takich płatności używać jakiś kont - skarbonek czy elektronicznych portfeli. Zwał to jak zwał, ale takie dodatkowo konto można zasilić w parę minut kwotą potrzebną do przeprowadzenia transakcji. I nie trzeba się martwić o jakieś kradzieże kodów i innych PINów.
    Cytuj
  • Enzon 28 kwi 2011, 15:35
    To prawda, że z konsol korzystają ludzie młodzi, ale też ci co obecnie mają po 40 lat też. Zachłysnęli się grami na początku lat 80 a później jak była możliwość kupienia Commodore C64 czy Atari rzucili się na to jak na świeże bułeczki. Każdy lubi czasem się oderwać od tego wszystkiego i porozbijać samochody bez obawy o rzeczywiste straty finansowe.
    Cytuj
  • HTTP404 28 kwi 2011, 19:32
    A zaczęło się od złamania zabezpieczeń konsoli.
    J czytałem, że Apple przyjął inną taktykę. Jeśli pojawi się jakieś narzędzie bo obchodzenia zabezpieczeń to firma szybko wydaje łatki blokujące crakerów. Nie ma jakiejś otwartej wolny, ścigania po sądach. Hakerzy tak naprawdę motywują firmę do działania.
    A Sony? Zamiast załatać dziurę w systemie, zaczął ścigać po sądzie tego kto udostępnił program do odpalania pirackich gier na konsolę.
    I takie podejście do sprawy nie spodobało się środowisku hakerskiemu. Skutek nie trudny do przewidzenia.
    Cytuj
  • 4Alien 28 kwi 2011, 23:08
    Zdaje się że to grupa Anonim ma coś z tym wspólnego. Podobno to jakiś pracownicy firm takich właśnie jak Sony.
    Cytuj
  • Matryca4 29 kwi 2011, 1:23
    Sony twierdzi, że numery kart są bezpieczne, bo zostały odpowiednio zaszyfrowane. Ale kartę lepiej zmienić i spać spokojnie.
    Cytuj
  • FireWaLL 29 kwi 2011, 1:42
    Ale jak tu wierzyć Sony, skoro przez tydzień czasu milczeli i stwierdzili, że to awaria. Nie gram w gry, nie mam konsoli, ale wiem, że jak firma milczy na jakiś temat to kłamie jak z nut. Dopiero przyparta do muru spowiada się i modli, aby pozwów było jak najmniej. Nie dosyć, że mają straty związane z przestojem kontentu to jeszcze ludzie będą chcieli od nich odszkodowania. Wszak karty nie zgubiłeś, tylko firma której dane przekazałeś nawaliła. bank za wynianę karty zapewne coś sobie policzy.
    Cytuj
  • WyGooglowany 29 kwi 2011, 8:50
    Policzy policzy już sprawdzałem. Koszt taki jak za nową. Ale to parę złotych, gorzej jakby ktoś z niej skorzystał i tym kimś nie byłbym ja.
    Cytuj
1 2 3 z 3  
Komputery, Internet, telefony - dyskusje na forum