Favore.plForumKomputery, Internet, telefony

Atak na PlayStation Network i wymiana karty kredytowej, strona 2

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Atak na PlayStation Network i wymiana karty kredytowej

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • V_Miernik 29 kwi 2011, 12:51
    Ja tam na tym się nie znam, ale czytałem coś o tym włamaniu. Sony może na procesach przegrać nawet 24 mld USD. To musi być jakaś grubsza afera.
    Cytuj
  • 4Alien 29 kwi 2011, 16:14
    Grubsza afera? To niemal armagedon, tak ważne dane zostały buchnięte ot tak sobie.
    W zeszłym roku czy dwa lata temu wykradziono dane z niemieckiego banku. To była afera na mniejszą skalę i chyba zaangażowany był w to pracownik banku. Nie dostał podwyżki i chciał zarobić na nowego mercedesa język
    Cytuj
  • Frazer30 29 kwi 2011, 18:07
    No tak skradziono 70 mln numerów kart, a co gorsza chciano je sprzedać na czarnym rynku - takie pogłoski krążą.
    Nie jest to więc typowa zemsta za coś co Sony ma na sumieniu (choćby blokada instalowania linuksa) a chęć czystego zarobku. Nie mówimy tu idealistach walczących z systemem, tylko o kryminalistach żerujących na ciężkiej pracy innych.
    Cytuj
  • Scann 29 kwi 2011, 22:06
    Może zamiast wymieniać kartę zgłosić jej zaginięcie. Niektóre banki za zastrzeżenie zgubionej karty nie pobierają opłat więc wato sprawdzić w tabeli opłat bankowych jak to jest z kredytówkami.
    Cytuj
  • MSWin 29 kwi 2011, 22:41
    Na jednym z forum dyskusyjnych pojawił się wpis niejakiego NeoGAF

    "Straciłem w ten weekend 600 dolarów w wyniku wyłudzeń na karcie debetowej, którą miałem zapisaną na koncie PSN. Nie wiem, czy było to w jakikolwiek sposób powiązane, ale chciałem dać znać."

    Ten wpis pojawił się zanim Sony przyznało się, że numery kart zostały skradzione. To znaczy, że coś musi być na rzeczy. Moim zdaniem to Sony powinien skontaktować się z wystawcami kart, aby ci poblokowali karty, a banki poinformowały klienta o takim zdarzeniu. Oczywiście za wszystko powinien zapłacić Sony.
    Cytuj
  • Soocer 29 kwi 2011, 23:23
    takie ataki to cios w dystrybucję online. Przecież inna społeczność Steam też kupuje pliki medialne przez Internet i oni mogą być następni w kolejce. Dojdzie do tego, że ludzie zaczną się bać używać karty i kupować cokolwiek przez sieć. Przeniesie się to inne branże jak zaraza i tysiące osób straci pracę. To już nie jest zabawne.
    Cytuj
  • Metadane 30 kwi 2011, 0:27
    Można też do płatności skorzystać z systemy Paypal do płatności za usługi online. Trochę to drogie, bo są stosowane niekorzystne przeliczniki walut, ale przynajmniej jest święty spokój i większe bezpieczeństwo.
    Cytuj
  • bankowy77 30 kwi 2011, 6:35
    Do niektórych kont bankowych można założyć elektroniczną portmonetkę i na nią przelewać pieniądze. Jeżeli przelew dokonywany jest w ramach jednego banku to pieniądze z konta głównego pojawiają się w portmonetce niemal natychmiast i to nawet w weekend.
    A kartę kredytową zostawić sobie do płatności w sklepach i trzymać się z daleka od płatności w sieci.
    Cytuj
  • MSWin 30 kwi 2011, 9:57
    Gdyby Sony od razu powiedziało, że przestój sieci to wynik ataku hakerskiego to dałoby się to przełknąć. Ale oni przez tydzień milczeli i wmawiali, że to konserwacja i takie tam. Kiedy nie było wyjścia dopiero wtedy zaczęli mówić prawdę. Tak samo jak z Czarnobylem każdy wiedział, że stało się coś złego, a oni przez 3 dni milczeli.
    Cytuj
  • BORowik 30 kwi 2011, 13:25
    Użytkownik w wyniku kradzieży itd odpowiada tylko do kwoty 150 euro, jeśli nie przyczynił się do powstania straty. warto zatem zawiadomić bank o możliwych kłopotach i zastrzec kartę. Inaczej bank nie uzna reklamacji, a złodzieje za nasze pieniądze dobrze się zabawią.
    Cytuj
Komputery, Internet, telefony - dyskusje na forum