Favore.plForumKomputery, Internet, telefony

Aukcje internetowe, strona 3

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Aukcje internetowe

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • softserwis 27 paź 2010, 10:33     (ostatnio zmieniony przez autora 27 paź 2010, 10:50, w całości zmieniany 1 raz)
    Problemem innych serwisów jest brak sprzedających pomimo tego że czasem mogą sprzedawać za darmo. Przykład to choćby portal www.daftar.pl - typowy serwis aukcyjny, a nie "podbijanka"
    Serwis jest aktywny ale sprzedawców niewielu - sam tam wystawiam bo mnie to nic nie kosztuje.
    Są jednak sprzedawcy tak związani z allegro że na innych portalach nie wystawiają pomimo możliwości zaoszczędzenia sporo na prowizjach. Więc na takich aukcjach najczęściej sprzedają osoby prywatne, którym płacenie za wystawienie i ew. prowizji od sprzedaży się nie opłaca.
    Najgorzej jak zapłacą 1 czy 2 złote za wystawienie a płyta za np 15 zł się nie sprzeda. Kolejne wystawienie to już bezsens bo nawet jak zejdzie za 15 zł to sprzedającemu zostanie 9-10 zł.
    Znalezienie kupującego na innych portalach nie jest problemem.
    Cytuj
  • hanka100 7 sty 2011, 12:22
    Teraz jest bardzo fajny serwis pogrosiku.eu, gdzie można wygrać za taniochę fajne rzeczy. Np. za 5zł wygrałam zestaw wart kilka razy więcej

    Cytuj
  • Buyer 7 sty 2011, 14:02
    Nie zawsze opłaca się kupować na aukcjach.
    Jeśli cena nie jest mniejsza niż 20 proc. to nie opłaca się licytować czy kupować na aukcjach. Bo to ryzyko i opłaty za przesyłkę.
    Cytuj
  • cucu 28 kwi 2011, 13:11
    Na aukcjach jest na pewno taniej niż w sklepie, wiem, bo sama to sprawdziłam. Wiadomo, że nie kupuje się pierwszej lepszej rzeczy, no ale trzeba sprawdzać i przeglądać propozycje. Allegro już wszyscy znają, ale jak tam nie znajdzie się tego, czego aktualnie się szuka, to zawsze można zerknąć np. na kupuje.to. Jak dla mnie selling z głową i na dodatek tańszy, niż allegro.
    Cytuj
  • 4Deal 28 kwi 2011, 16:57
    Aukcje jak aukcje, mój znajomy obłowił się kupując na aukcjach komorniczych. Mało kto o nich wie, ale tam można kupić z takim dyskontem, że głowa boli. Są nawet specjalne serwisy z aukcjami komorniczymi.
    Tylko nie rozumiem tego, bo zadaniem komornika jest spłata tych zobowiązań, a jak taki komornik wyprzedaje wszystko, to działa jakby na szkodę tego co się zadłużył?
    Cytuj
Komputery, Internet, telefony - dyskusje na forum