Favore.plForumO rozrywce, imprezach i sztuce

Wesele z poprawinami czy bez?

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Wesele z poprawinami czy bez?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • Lilijka 14 cze 2011, 22:54
    Czy teraz popularne jest organizowanie wesela dwudniowego? Czy poprawiny to już przestarzała tradycja? Nie za bardzo mamy ochote na ten drugi dzień, ja sama nigdy nie lubiłam chodzić na poprawiny, bo po hucznym weselu i zabawie do rana wolałam raczej sie wyspać w niedzielę... mam dylemat a tu trzeba podejmować decyzję a Wy jakie macie zdanie na ten temat?
    Cytuj
  • Barbra67 15 cze 2011, 6:46
    To chyba zwyczaj z czasów, gdy wesel nie organizowało się w restauracji, ale było wielkie gotowanie rodzinne i następnego dnia goście musieli zjeść to co zostałoprzymrużenie oka A bardziej serio to przyjezdni goście musieli sie wyspać, odpocząć no i zjeść obiad, z tego rozkręcała się zabawa i w dobrych humorach opuszczali pare młodą i rodzinę, bo to były takie rodzinne zjazdy. Dzisiaj jest inaczej, więc i zwyczaj poprawin z tego co obserwuję odchodzi do lamusa.
    Cytuj
  • KoKoszka 15 cze 2011, 8:18
    Ja miałam wesele z poprawinami, było świetnie. Ale przyznaje, że to były trochę inne czasy, poza tym jestem z malej miejscowości gdzie trochę inaczej się traktuje tego rodzaju tradycje. Jestem zdania, że skoro to najhuczniejsza impreza w życiu to trzeba się zabawić na maksauśmiech
    Cytuj
  • AntyMaterialistka 15 cze 2011, 11:02
    Wg mnie ten obyczaj trąci myszkąprzymrużenie oka Chyba, że chodzi o wielkie wiejskie weselicho, ale kto dzisiaj takie urzadza...
    Cytuj
  • D3niCle0 15 cze 2011, 11:42
    My nie robiliśmy poprawin ze względu na koszty. Zresztą dla mnie to raczej niefajna impreza, bo ludzie niewysapni, snuja sie po kątach takie niedobitki... mam wrażenie, że to głównie dla starych ciotek, które musza oplotkować całe wesele i wszystkich gosciprzymrużenie oka
    Cytuj
  • Stinaa 15 cze 2011, 15:42
    My poprawin też nie roblismy, sala gdzie było wesele była nastepnego dnia zajęta, a robienie w innym iejscu wydawalo mi się bez sensu. Ale spotkalismy się w kameralnym gronie, bo nie mieliśmy wielu przyjezdnych gości, więc tylko rodzice, rodzeństwo i pare innych osób, u rodziców był obiad i siedzieliśmy do wieczora. Oczywiście było oglądanie zdjęć, filmów i bardoz miło spędzilismy ten dzień. Cieszyłam sie, że nie było imprezy, bo nie miałabym juz siły na obskakiwanie wszystkich gości kolejny wieczór z rzęduskrzywienie Po tych wszystkich stresach, zmęczeniu całe powietrze ze mnie zeszło i na pewno bym się dobrze ni bawiła, a nie przekonuje mnie opinia, że wesele jest nie poto żeby się para młoda dobrze bawila tylko goście. moim zdaniem powinni wszyscy mieć z tego radośćuśmiech
    Cytuj
  • caipirinha 15 cze 2011, 18:55
    U nas były poprawiny, w końcu taka impreza to tylko raz w życiuuśmiech I o zmęczeniu chyba wszyscy zapomnieli, bo drgueigo dnia tez było hucznieprzymrużenie oka
    Cytuj
  • r11 15 cze 2011, 22:00
    Moim zdaniem poprawiny to fajny zwyczaj, bo po weselu czlowiek wstaje na drugi dzień z takim niedosytem... szkoda mu, że się skończyła taka wyjątkowa zabawauśmiech Jeszcze by się pobawił, pogadał, zjadł cos dobrgo i wypił. I po to są własnie poprawiny!
    Cytuj
  • Barbra67 16 cze 2011, 1:41
    Zgadzam się z tym! U nas goście bawili się do 6 rano i gdyby nie poprawiny to by chyba byli niezadowoleni, że tak szybko się skończyło weseleprzymrużenie oka
    Cytuj
  • Trix74 16 cze 2011, 8:41
    Myśmy zrezygnowali. Na weselu było 120 osób, za poprawiny mielibyśmy zaplacić 50zł od osoby czyli koszty wesela zwiększały się o 6 tys. co już zdecydowanie przekraczało nasz budżet...
    Cytuj
1 2 3 4 z 4  
O rozrywce, imprezach i sztuce - dyskusje na forum