Favore.plForumO urodzie, zdrowiu i modzie

Jak usunąć blizny

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Jak usunąć blizny

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
Wróć do forum: O urodzie, zdrowiu i modzie 1 2 3 4 5 z 5  
  • Stinaa 8 wrz 2010, 10:45
    Czy znacie jakieś skuteczne metody usuwania blizn pooperacyjnych? Mam na myśli blizny nie bezpośrednio po zagojeniu rany tylko starsze. Zabieg miałam trzy lata temu, lekarze obiecywali, że przy odpowiedniej pielęgnacji będą niewidoczne, ale blizny nadal wygladają okropniesmutny w dodatku blizna jest w widocznym miejscu. Szukam pomoc, bo muszę coś z tym zrobić...
    Cytuj
  • WitoldEs 8 wrz 2010, 11:55
    Witaj, swego czasu też interesowałem się tym tematem, bo mam blizny po oparzeniach. Na rynku jest sporo preparatów rozjaśniających blizny, jesli chodzi o takie "powazniejsze" blizny to może pomóc dermabrazja, ale jak ze skutecznością, to niestety nie próbowałem osobiście.
    Cytuj
  • KoKoszka 8 wrz 2010, 13:55
    Maść Contractubex jest dość droga, ale skuteczna tylko ze trzeba ją stosować co najmniej trzy razy dziennie. Używałam jej po cesarce, podziałała rewelacyjnie tylko faktycznie trzymałam ją w łazience i za każdym razem wcierałam, wcierałam, wcierałam... i tak przez trzy miesiąceuśmiech
    Cytuj
  • Stinaa 8 wrz 2010, 14:39
    Problem w tym, że ten contratubex usuwa chyba tylko świeże blizny, bo go sotoswałam i nie było wiekszych efektówskrzywienie
    Co do dermabrazji to wiem,że są takie metody, ale wolałabym coś mniej inwazyjnego. Nie znam nikogo kto się temu poddał i szczerze mówiąc wydaje mi się to trochę ryzykowne... chyba po tej operacji (z powikłaniamiskrzywienie) mam opory przed wszelkimi zabiegamismutny
    Cytuj
  • AntyMaterialistka 8 wrz 2010, 17:51
    A czy jeśli jedna blizna pooperacyjna ładnie i szybko się zagoiła to można mieć pewność, że po innych zbaiegach też tak będzie? Czy w innym miejscu może goić sięinaczej?

    Cytuj
  • Beetlejuice85 8 wrz 2010, 19:07
    Pewności nie można mieć, ale można być dobrej mysliprzymrużenie oka Najlepiej goją się rany na owłosionej skórze głowy, na twarzy. Na plechach goją się dłużej i czesto z gorzszym (brzydszym) skutkiem.

    Cytuj
  • casia1980 8 wrz 2010, 20:55
    Ja sama miałam dwie operacje, niestety za drugim razem pojawiły się bliznowce (pierwsza rana zabliźniła się szybko i blizna nie była najgorsza) i rana długo nie chciała się zagoić. Lekarze nie byli w stanie wytłumaczyć i dlaczego tak się działo... Dodam, że w obu przypadkach chodziło o nogę, więc ta sama część ciała.
    Ale kiedy wreszcie się zagoiło to od razu używałam maści o nazwie cepan. Jest to polski produkt, bardzo go polecam, blizny się rozjaśniły i ładnie "spłaszczyły" Z tym, że też sotsowałam bardzo systematycznie.
    Cytuj
  • Paniusia 8 wrz 2010, 22:07
    Stinaa napisał:Co do dermabrazji to wiem,że są takie metody, ale wolałabym coś mniej inwazyjnego. Nie znam nikogo kto się temu poddał i szczerze mówiąc wydaje mi się to trochę ryzykowne... chyba po tej operacji (z powikłaniamiskrzywienie) mam opory przed wszelkimi zabiegamismutny
    Mało inwazyjna metoda w przypadku większych, zmieniających strukturę skóry blizn niestety nie da efektu. Głębokie złuszczania naskórka to zbyt słaby sposób na bliznę. W takich wypadkach stosuje się plastyczne wycięcie, potem ewentualnie dermabrazję, najlepiej obie te metody łącznie w pewnym odstępie czasu. Wybór metody zależy od rodzaju blizny.
    Cytuj
  • Aubiergine 8 wrz 2010, 23:21
    A czy dermabrazja sprawdzi się w wypadku małych, ale brzydkich blizn po trądziku na plecach? Uporałam się z trądzikiem, ale te blizny nadal mnie szpecą i wpedzają w kompleksysmutny Dermatolog powiedziała mi, że to by był dobry sposób.
    Cytuj
  • Paniusia 9 wrz 2010, 1:53
    Metoda bardzo głębokiego złuszczania stosowana miejscowo może się okazać bardzo skuteczna. (Na całych plecach robić tego nie wolno!) Wymaga to dużej cierpliwości, bo na ogół takich blizenek jest naprawdę sporo i wymaga to powtarzania. Trudno je wszystkie usunąć od razu, później zauważa się drobniejsze zmiany. Po usunięciu zmian potrwa okolo pół roku zanim skóra przbuduje się i będzie gładka, ale efekt powinien być bardzo dobry. Więc chyba warto się poświęcićprzymrużenie oka
    Cytuj
1 2 3 4 5 z 5  
O urodzie, zdrowiu i modzie - dyskusje na forum