Favore.plForumO urodzie, zdrowiu i modzie

W czym jest żelazo?, strona 3

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

W czym jest żelazo?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • KoKoszka 21 lut 2011, 19:09
    Dużo żelaza jest w wątróbce, kaszance. Tabletki z żelazem może szybciej uzupełnią niedobory, ale powoduja zaparcia skrzywienie Lepiej zadbać o zrównoważoną dietę niż zajadać się lekami.
    Cytuj
  • Paniusia 21 lut 2011, 22:48
    A ja znów słyszałam, że żelazo z pożywienia jest lepiej przyswajalne niż w tabletkach. I że warto produkty bogate w żelazo jeść na pusty żołądek, bo wtedy większa ilośc kwasu w żołądku zwiększa pzyswajalność.
    Cytuj
  • Eli2010 22 lut 2011, 6:39
    Kopalnią żelaza (i innych cennych pierwiastków, np magnezu, cynku, potasu) są orzechy, pestki dyni i pistacje. Ale z drugiej strony kawa i herbata hamują wchłanianie...
    Cytuj
  • Stinaa 22 lut 2011, 10:57
    No właśnie na nic jedzenie wątróbki i kilogramów szpinaku jesli ktoś pije duzo kawy i herbaty. Z naduzywania tych napojów bardzo często biorą się niedobory wapnia, magnezu, żelaza.
    A to ostatnie w dużej ilości jest też w płatkach owsianychuśmiech
    Cytuj
  • Blueberry28 22 lut 2011, 13:16
    W sklepach ze zdrową żywnością mozna kupić sok ze świeżej pokrzywy, polecany wręcz na anemię, tak dużo zawiera żelaza!
    Cytuj
  • D3niCle0 22 lut 2011, 15:52
    Jak po ciąży miałam za niski poziom żelaza to brałam Sorbifer. Lekarz mi zalecił i poczułam się po tym naprawdę lepiej, a z zaparciami mozna sobie poradzić jedząc w tym czasie więcej blonnika. Ogólnie też nie jestem za lekomanią, ale niedoborów żelaza nie można lekceważyć, anemia to poważna choroba.
    Cytuj
  • r11 22 lut 2011, 17:51
    Z preparatami w tabletkach radzilabym uważać, bo tym sposobem łatwo przedobrzyć, a nadmiar żelaza jest toksyczny i mch warzyw może sie przyczynić do rozwoju nowotworów. Nie ma co się leczyć na własną rekę, natomiast w zdrowej diecie powinnismy sobie dostarczyć odpowiednia ilość żelaza i nie tylko.
    Cytuj
  • Niania90 22 lut 2011, 19:03
    Z tego co wiem bardzo dużo żelaza mają brokuły! I są antynowotworoweuśmiech
    Cytuj
  • 30m1n1k4 22 lut 2011, 21:07
    Owszem zielone warzywa są bardzo zdrowe, straczkowe też, ale generalnie żelazo z produktów roślinnych wchłania sie znaczenie gorzej niż ze zwierzecych, mięsa, ryb, mleka.
    Cytuj
  • Lilijka 22 lut 2011, 22:48
    Moja mama przynajmniej raz na tydzień robiła nam na obiad albo wątróbkę z surówką z kiszonej kapusty, albo jajka sadzone i szpinak i mówiła, że trzeba to jeść żeby nie miec anemii. i że zwłaszcza my z siostrą jako dziewczyny (miesiączka) powinnyśmy o to dbać.
    Cytuj
O urodzie, zdrowiu i modzie - dyskusje na forum