Favore.plForumPozostałe tematy

Jak karać trzylatka?, strona 2

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Jak karać trzylatka?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
Wróć do forum: Pozostałe tematy  1 2 3 4 z 4  
  • D3niCle0 22 cze 2011, 14:24
    Spokojnie tłumaczyć, tiaaa...uśmiech Próbowaliście kiedyś coś wytłumaczyć wrzeszczącemu dziecku?
    Cytuj
  • Ronjaa 22 cze 2011, 14:44
    No właśnie, są takie dzieci, które od razu wpadają w złość. Tłumaczyć to można po fakcie, ale jak trzeba szybko reagować to ja stawiam do kąta i już. U nas kąt oznacza, że mała przegięła.
    Cytuj
  • D3niCle0 22 cze 2011, 18:14
    Ale mi chodziło bardziej o sytuacje, kiedy dzieciak z uporem maniaka, a czasem jeszcze ze złośliwym uśmieszkiem (wtedy to już mnie krew zalewa) robi coś, czego mu właśnie zabraniam. Co mam wtedy robić, czekać aż przestanie? Zwykle zaczynam krzyczeć, ale nie że uważam to za dobrą metodę, po prostu puszczają mi nerwy grrr. Szukam lepszego sposobuprzymrużenie oka
    Cytuj
  • Piekarzowa 22 cze 2011, 21:54
    Ja też czasem się wydrę, w sumie to skuteczne, ale jest wielki ryk, a ja potem mam straszne wyrzuty sumienia, że jestem beznadziejną matkąsmutny
    Cytuj
  • Xanadu70 22 cze 2011, 22:23
    Trzylatek to chyba jeszcze nie umie sam zrobić porządków? Jakbyś mu pokazała, jak ma zbierać te klocki i trochę mu pomogła, to na pewno zrobiłby to z wielką chęcią! A takiemu dziecku jeszcze trudno samemu zorganizować sobie pracę. Może trochę za wiele od niego wymagasz?
    Cytuj
  • r11 22 cze 2011, 23:20
    Też mi sie tak wydaje. W wieku trzech lat na pewno nie mozna powiedzieć o dziecku, że jest złośliwe. Chyba, ze ktoś je tego nauczy.
    Cytuj
  • caipirinha 23 cze 2011, 6:38
    Wiesz nie obraź się, ale moim zdaniem źle postapiłaś pozbawiając go deseru. Jeśli coś obiecasz to lepiej dotrzymaj słowa. Dziecko zapamięta sobie, że złamałaś obietnicę i potem Ci to wypomni.
    Cytuj
  • D3niCle0 23 cze 2011, 8:16
    Ale deseru nie było za karę, własnie na tym ona polegała. Myślicie, że źle zrobiłam? Bo sama szczerze mówiąc mam wątpliwości...
    Cytuj
  • Vesna 23 cze 2011, 9:53
    Ja uważam, że kary sa jak najbardziej potrzebnym elementem wychowania. Oczywiście trzeba je dopasować do dziecka, ale dzięki karom małe dziecko uczy się, że złe postepowanie ma przykre kosnekwencje! To bardzo cenna wiedza na przyszłość, gdy już będzie samo za siebie odpowiadać.
    Cytuj
  • wee3 23 cze 2011, 11:26
    Też tak myślę. Jak kochający rodzic wyznaczy karę, to może uchronić dziecko w przyszłości od naprawde przykrych doświadczeń. Dziecko wie, że jego zachowanie ma swoje skutki. Ale dla tak małego dziecka to musi być adekwatna kara, mysle, że może to być np zabranie zabawki na jakiś czas albo zakaz oglądania bajek...
    Cytuj
Pozostałe tematy - dyskusje na forum
Poprzednia: Konkursy sieciowe?