Favore.plForumPozostałe tematy

Jak zrobić dobrego grzańca?

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Jak zrobić dobrego grzańca?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
Wróć do forum: Pozostałe tematy 1 2 3 z 3  
  • Beetlejuice85 24 gru 2010, 14:37
    Hej poradźcie jak zrobić w domu grzańca? Myslałem, że to bulka z masłem, a okazuje sie, że wyszło jakieś ohydztwo. Wziąłem wino czerwone, trochę przyprawy do piernika takiej kamisa z paczki i trochę dosłodziłem, a i tak wyszedłmega kwasiorskrzywienie musze sie dowiedzieć jak najszybciej jak zrobić coś naprawdę dobrego, bo obiecałem mojej lubej i się dopominawielki uśmiech
    Cytuj
  • Iolla007 24 gru 2010, 18:19
    A jakie było to wino? Na grzańca to przynajmniej półsłodkie... no i z tymi przyprawami mogłeś się bardziej postarać, grzaniec to jednak nie piernikprzymrużenie oka Niby sklad podobny, ale ja daje osobno cynamon, kilka goździków, trochę kardamonu i szczyptę gałki muszkatołowej. W tej mieszance do pierników jest jeszcze anyż, do wina on raczej nia pasuje...
    Cytuj
  • Bandito 24 gru 2010, 22:05
    Kup w tesco gotowa przyprawę, ale do grzańca. Wlewasz wino (piwo też może być) do gara, proszek do tego, podgrzewasz do goracego, ale nie do wrzątku! I tyle.
    Cytuj
  • r11 25 gru 2010, 1:22
    A widział ktoś w sklepach takie nowe przyprawy do grzańca z kamisu? Słyszałam,że pojawiła się taka nowość, różne wersje np grzaniec imbirowy z cytryną, malinowy z kardamonem i chyba jeszcze jakiś... czytałam,że jest takie coś, ale jakoś nigdzie się nie spotkałam. a nie wyobrażam sobie zimy bez grzańcaprzymrużenie oka
    Cytuj
  • Bandito 25 gru 2010, 7:59
    Chłopie weź się nie męcz, kup flaszkę grzańca galicyjskiego, moja za nim przepada! Wystarczy to podgrzaćuśmiech
    Cytuj
  • caipirinha 25 gru 2010, 9:54
    Ten galicyjski jest dobry, piłam tez torunski czy starotoruński... nie pamiętam, ale też był niezłyprzymrużenie oka Chciałam zrobić sama, ale też mi wyszedł niedobry i nie eksperymentowałam więcej...
    Cytuj
  • pacjentka 25 gru 2010, 13:43
    Może to i dobre, ale na pewno nie tak zdrowe jak zrobiony samemu grzaniec! A nie jest to wcale takie trudne tylko trzeba mieć dobre wino, czerwone i właśnie wytrawne, a tylko trzeba je potem odpowiednio doprawić. Dosładzamy miodem i trzeba próbować, aż będzie wystarczająco słodkie na nasz gust. Wszystko robimy jak garnek stoi na małym ogniu, trzeba mieszać żeby miód się dobrze rozpuścił,a nie przywarł do dna. Dodać szczyptę cynamonu, kardamonu, kilka goździków, a na koniec kilka palsterkow pomarańczy (sparzyć ją wcześniej) i kilka migdałów bez skórki. Wychodzi istne cudouśmiech Można je pic szklankami. Tylko uważać żeby nie zagotować, bo wtedy straci mocprzymrużenie oka
    Cytuj
  • Barbra67 25 gru 2010, 17:07
    Ja dodaję jeszcze szczypte imbiru i ciut soku z cytryny, to zaostrza fajnie smakuśmiech
    Cytuj
  • Ferdynand 25 gru 2010, 20:49
    A wiecie może jak zrobic grzane piwo?
    Cytuj
  • Yago 25 gru 2010, 21:35
    Ten przepis jest ok, ale lepiej używać nie sproszkowanych przypraw tylko kawałek imbiru, laseczkę wanilii i cynamonu (cynamon to jest taki zwinięty w rurkę) i ja dorzucam jeszcze garść rodzynek, wtedy to jest aromat!
    Cytuj
1 2 3 z 3  
Pozostałe tematy - dyskusje na forum