Favore.plForumSprzęt elektroniczny, fotografia

Jaki telewizor kupić? Plazma, LED, LCD czy jakiś inny?, strona 2

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Jaki telewizor kupić? Plazma, LED, LCD czy jakiś inny?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • Pan_Kracy 22 mar 2011, 17:02
    Plazma lepsza, bo:
    - jest lepszy kontrast
    - czarny kolor nie jest szary jak na lcdekach, tylko po prostu czarny
    - kąty widzenia - plazmę możesz oglądać pod duzym kątek i będzi OK, w LCD wiadomo jak to wygląda
    - nie ma smużenia, bo lampy plazmowe szybciej zapalają się i gasną niż LCD
    Tylko pytanie czy warto to juz musi sobie każdy sam odpowiedzieć.
    Cytuj
  • D3niCle0 22 mar 2011, 17:22
    Do podstawowych zastosowań LCD wystarcza z nawiązką i ma też zaletę w porównaniu do plazmy - jest trwalszy, ma dwukrotnie dłuższy czas pracy.
    Cytuj
  • Domatorres 22 mar 2011, 20:36
    Nie ma co przesadzać, kolega nie szuka mega wypasu. Zresztą za 3000 plazmy raczej nie kupi...
    Cytuj
  • Gaik 22 mar 2011, 23:01
    Przed zakupem koniecznie zobacz na żywo jak telewizor działa. W szczególności sprawdź jak żywe są kolory, jakie w praktyce są kąty widzenia. Modele różnią się często bardzo zauważalnie np. jakością odwzorowania kolorów. Jedne są blade i pozbawione nasycenia, inne z kolei za bardzo nasycają barwy i mają zbyt duży kontrast.
    Cytuj
  • Ervin 23 mar 2011, 6:09
    Pamiętaj o złączach, szczególnie o HDMI żeby ich trochę było. DVD, blue ray, decoder i coś jeszcze... przydałoby się trochę tych złącz a nie wszystkie telewizory mają ich pod dostatkiem.
    Cytuj
  • Mizantrop 23 mar 2011, 7:21
    Wiem, że to pierdoła ale fajny jest PiP (Picture in Picture). Żona musi oglądać durny serial, a Ty w małym okienku w rogu możesz dalej śledzić np. mecz uśmiech
    Cytuj
  • Bandito 23 mar 2011, 10:59
    A mi się podoba taki system (nie wiem jaką ma nazwę), że automatycznie reguluję głośność. Przydaje się w szczególności jak zaczynają się idiotyczne reklamy.
    Cytuj
  • Domatorres 23 mar 2011, 12:17
    To jest AVL, wyrównuje poziom głośności, ale zdarza się że czasem nie działa zgodnie z oczekiwaniami i scisza dźwięk w nieodpowiednim momencie.
    Cytuj
  • Apoliner 23 mar 2011, 14:13
    No i nie kupuj noname jakiegoś, najlepiej wybrać coś od klasyków Sony, JVC, LG, Panasonic, Philips itp. Renomowany producent nie pozwoli sobie na szajs, serwis jest też lepszy i lepiej dostępny.
    Cytuj
  • franusia 23 mar 2011, 16:02
    To fakt, moja koleżanka połasiła się na jakiś model z hipermarketu za jakieś niewielkie pieniądze. Chyba chiński produkt, po kilku miesiącach padła matryca - ok zdarza się. Problem w tym, że w Polsce jest tylko jeden punkt naprawy i trzeba tam do nich wysłać. Cała procedura naprawy trwała strasznie długo. Te znane marki mają serwisy w każdym większym mieście albo dają gwarancję door-to-door, czyli zgłaszacie awarię, przyjeżdża koleś po sprzęt, naprawiają i przywożą z powrotem do domu naprawione.
    Cytuj
Sprzęt elektroniczny, fotografia - dyskusje na forum