Favore.plForumSprzęt elektroniczny, fotografia

Kamera wideo czy może aparat z kamerą

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Kamera wideo czy może aparat z kamerą

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • Konsument 13 lis 2010, 10:31
    Przymierzam się do zakupu kamery wideo. Z tego co się orientuję, aparaty fotograficzne też mają opcję nagrywania filmów wideo. Czy jest zatem sens kupowania kamery skoro można mieć i aparat i kamęrę w jednym. A może aparaty fotograficzne źle nagrywają obraz.
    Cytuj
  • Fotok 13 lis 2010, 14:31
    Filmy nagrywane aparatem są średniej jakości, gorsze, niż kręcone kamerą wideo, tym nie mniej funkcja ta jest czasami bardzo przydatna do utrwalenia jakiegoś epizodu uroczystości rodzinnej.
    Standardowo stosowane są różne rozdzielczości rejestrowanych filmów. Są to:
    640 x 480
    320 x 240
    160 x 120
    Niektóre modele (te tańsze) mogą nagrywać tylko z jedną rozdzielczością.
    Cytuj
  • Holo_gram 13 lis 2010, 16:57
    Sony zapowiedział, że na rynek wypuści w 2011 roku Lustranki z opcją nagrywania filmów HD. Modele DSLR-A580 i DSLR-A560 (o rozdzielczości 16,2-megapikseli i 14,2 megapikseli) pozwolą na nagrywanie filmów w rozdzielczości Full HD 1080i w formacie AVCHD z dźwiękiem stereo, a także w formacie MP4. Do rozpoczęcia i zakończenia nagrywania służy dedykowany przycisk na obudowie. Będzie to dokładnie jak w kamerze – klik i nagrywa.


    Cena pewnie będzie kosmiczna, ale zapaleńcy zapewne się skuszą.
    Cytuj
  • Konsument 13 lis 2010, 19:17
    A takie tańsze aparaty do 1500 zł to chyba oferują już dobrą jakoś nagrania, czy nie?
    Cytuj
  • Fotok 13 lis 2010, 19:53
    w Cenie 1500 zł można już coś znaleźć dobrego. Myślałem o tanich aparatach.
    Znalazłem fajny test aparatów

    Olympus mju-9010
    Samsung WB650
    Nikon Coolpix S8000
    Canon PowerShot SX210 IS
    Panasonic Lumix TZ10
    Sony Cyber-shot HX5
    4.Panasonic Lumix DMC-TZ10
    5.Samsung WB650
    6.Canon PowerShot SX210 IS
    http://www.fotopolis.pl/index.php?n=10832&p=1
    http://www.fotopolis.pl/index.php?n=10886
    Cytuj
  • Holo_gram 13 lis 2010, 21:49
    Ograniczeniem aparatów przy robieniu zdjęc jest pamięć karty. W kamerze mamy dysk twardy 60 GB który pozwala na nagranie kilku gidzin filmu. Mamy też sloty na karty pamięci.
    A aparacie mamy tylko małą wbudowaną pamięć oraz slot na kartę. Na czymś takim możemy zrobić może do 1 godziny nagrania w przyzwoitej rozdzielczości.
    Cytuj
  • Komputerowiec 13 lis 2010, 23:43
    Do 1500 zł dołożyłbym jeszcze 500 czy 700 zł i kupił lustrzankę z nagrywanie filmów HD. Za 2200 zł -2400 zł można upolować coś ciekawego.
    Np. takie okazje wyszukuje serwis www.fotomaniak.pl. Dla osób nie znających się na rzeczy jak znalazł.
    Cytuj
  • Barnaba56 14 lis 2010, 0:41
    Ja tam mam komórkę z aparatem i kamerą. Może nie jest to rewelacja, ale zdjęcia wychodzą mi ładnie i filmiki są dobre, na Youtube mi wystarczy.
    Cytuj
  • CoolerFan 14 lis 2010, 6:05
    Ja bym wybrał aparat. Teraz takie małe kompaktowe są o sporych możliwościach. Kamera jest nie poręczna.
    Jeśli ktoś jednak dużo filmuje, to kamera bardziej się do tego nadaje.
    Cytuj
  • 9 gru 2011, 16:22
    Generalnie zasada jest taka: jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego, także: aparat ma robić zdjęcia a kamera kręcić filmy. Ale rzeczywistość to trochę weryfikuje... bo np.: spójrzcie na ceny – jeżeli za tę samą cenę dajmy na to 2000zł mogę kupić aparat, który robi rewelacyjne zdjęcia, i średnio dobre filmy oraz kamerę, która kręci średnio dobre filmy, a zdjęć nie robi wcale, to chyba rachunek jest prosty.
    Cytuj
1 2 3 z 3  
Sprzęt elektroniczny, fotografia - dyskusje na forum