- sporządzony wg wytycznych dla dotacji udzielanych w ramach przyznawania jednorazowo środków na podjęcie działalności gospodarczej z Urzędu Pracy w 2018 r.;
- wnioskowana kwota dotacji: 27 100,00 zł;
- objętość opracowania: 36 stron formatu A4;
- identyfikator ISBN: 978-83-951315-1-6;
Charakterystyka działalności
Działalność gospodarcza polegająca na świadczeniu usług fryzjerskich dla psów nie wymaga szczególnego uprawnienia. Z uwagi na charakter oferowanego nie jest konieczne uzyskanie stosownego zezwolenia lub koncesji czy też wpisania podmiotu do rejestru.
Zawód „fryzjer zwierząt” nie jest zawodem szkolnym, zatem brak jest podstawy programowej
kształcenia wynikającej z Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 23 grudnia 2011 roku w sprawie klasyfikacji zawodów szkolnictwa zawodowej (Dz. U. Nr 0 z 2012, poz. 7). Uprawnienia do pracy w tym zawodzie uzyskuje się przez doświadczenie i poprzez uczestnictwo w specjalistycznych branżowych kursach. Pożądane jest wykształcenie średnie o dowolnym kierunku.
Świadczenie usług fryzjerskich dla zwierząt nie wymaga też posiadania technologii, know-how ani patentów. Otworzenie firmy o wybranym profilu nie pociąga też za sobą znacząco wysokich nakładów.
PKD 96.09.Z – Pozostała działalność usługowa, gdzie indziej niesklasyfikowana (działalność usługowa związana z opieką nad zwierzętami domowymi w zakresie wyżywienia, pielęgnowania, strzyżenia, pilnowania i tresury).
Rynek usług związanych z pielęgnacją zwierząt stale się rozwija. Związane jest to z rosnącą świadomością właścicieli zwierząt dotyczącą ich higieny oraz fascynacją zachodnimi wzorcami, kładącymi nacisk na dobrą prezencję psów i kotów. Rozwój profesji wspiera bogacenie się społeczeństwa, które pozwala właścicielom na inwestowanie w dobry wizerunek swój i swoich pupili. Jak dowiodły badania prowadzone przez firmy pijarowe, Polacy nawet w ekonomicznie trudniejszym okresie nie rezygnują z wydatków na produkty i usługi dla zwierząt.
Spis treści opracowania:
I. INFORMACJA O WNIOSKODAWCY
II. OPIS PLANOWANEGO PRZEDSIĘWZIĘCIA
1. Opis podejmowanej działalności (przedmiot działalności, pomysł, innowacyjność, realność powodzenia planowanego przedsięwzięcia)
2. Forma prowadzenia działalności
3. Lokalizacja prowadzenia planowanej działalności - opis lokalu, w którym będzie prowadzona działalność
4. Charakterystyka potencjalnych klientów
5. Perspektywy rozwoju planowanej działalności
6. Stan przygotowania do rozpoczęcia działalności gospodarczej (działania podjęte oraz rzeczy posiadane, pomocne przy prowadzeniu planowanej działalności gospodarczej)
7. Zasięg rynku
8. Czy Wnioskodawca zamierza reklamować, promować swoją działalność, jeśli tak, to w jakiej formie
9. Rozeznanie sytuacji na planowanym rynku prowadzenia działalności, opis konkurencji
III. SWOT - ANALIZA MOCNYCH I SŁABYCH STRON PLANOWANEGO PRZEDSIĘWZIĘCIA, ANALIZA SZANS POWODZENIA ORAZ ZAGROŻEŃ ZE STRONY CZYNNIKÓW ZEWNĘTRZNYCH, RYNKOWYCH
IV. WNIOSKI Z ANALIZY SWOT
V. KALKULACJA WYDATKÓW, NIEZBĘDNYCH DO URUCHOMIENIA DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ
VI. SPECYFIKACJA ZAKUPÓW W RAMACH WNIOSKOWANEJ DOTACJI
VII. CHARAKTERYSTYKA EKONOMICZNO-FINANSOWA PRZEDSIĘWZIĘCIA
VIII. OŚWIADCZENIE O POMOCY DE MINIMIS
Komplet materiałów wysyłamy e-mailem w formacie PDF / JPG.