Favore.pl

Informacje o użytkowniku "Dyrektor"

Informacje o użytkowniku "Dyrektor"

Wyślij zapytanie Zobacz opinie lub Wystaw opinię Obserwuj
Kontakt
- dane niedostępne -
Rejestracja
15 lis 2010, 12:24
STATYSTYKI
  • Opini pozytywnych 0
  • Opini neutralnych 0
  • Opini negatywnych 0
  • Aktywnych usług 0
  • Aktywnych produktów 0
  • Wpisów na forum 53
  • Wpisów w bazie wiedzy 0
Dostawczy samochód Dongfeng?
  • więcej W Chinach niema ustawowej płacy minimalnej. Ludzie tam wywalczyli sobie podwyżki, tam jest liberalizm. Władza się nie wtrąca w Gospodarkę i płace, nie utrudnia pracy. Chińczycy nie powiedzieli stop i nadal się szybko rozwijają- polska i UE z swoim socjalizmem idzie do upadku.
Odpowiedzialność zarządu za długi spółki
  • więcej Prezes spółki zoo opowiada całym majątkiem za długi, chyba że w odpowiednim czasie złożył wniosek o upadłość spółki. Tak samo każdy członek zarządu. Jeśli przegapia termin to mają nie lada problem. Wierzyciel nie da im żyć. Będzie ich ciągał po sądach aż wydoi ich ze wszystkiego co mają.
Kiedy można dostać zwolnienie dyscyplinarne
  • więcej W przypadku kierownictwa firmy jest nawet inaczej. Firma może zwolnić kierownika czy dyrektora jeśli przełożeni stracą zaufanie. Wyrok SN z 1976 roku - czyli dość stary - wskazuje, że nawet nie trzeba udowadniać utraty zaufania !!! Dziwne to jest, bo w taki sposób można pozbyć się każdego na kierowniczym stanowisku i nie trzeba do tego dyscyplinarki. Co z tego, ze firma więcej płaci kierownikowi niż pracownikowi, skoro tego pierwszego łatwiej wylać.
Garnitur szyty na miarę czy ze sklepu
  • więcej Osoby na kierowniczych stanowiskach i tam gdzie liczy się prezencja szyją garnitury wyłącznie u krawca. A dobry krawiec był i jest w cenie. Niedopasowany garnitur to koszmar. Nie da się w nim chodzić cały dzień i uśmiechać się do każdego.
Kiedy można dostać zwolnienie dyscyplinarne
  • więcej Ja sugerowałbym szefowi dać pracownikowi karę porządkową (upomnienie). Dokładnie opisać wszystkie przypadki (z datami) spóźniania się do pracy oraz czas nieobecności). Jeśli pracownik (czego można się spodziewać) nic sobie nie zrobi z upomnienia, dać mu kolejne, a jeśli i to nie pomoże to może Pan spokojnie wręczyć pracownikowi wypowiedzenie, podając w uzasadnieniu notoryczne naruszanie obowiązków służbowych, przejawiające się spóźnianiem do pracy, nieusprawiedliwianiem nieobecności i opuszczaniem miejsca pracy bez uzasadnienia i zgody przełożonego. Z kolei koledze poradziłbym wcześniejsze wychodzenie do pracy.
Praca w nadgodzinach
  • więcej Tak tylko jest taki wyrok Sądu Najwyższego z 12 czerwca 1997 r. ( I PKN 204/97) który stwierdza, że jeśli zlecona praca nie może zostać wykonana w normalnym czasie to przyjmuje się, że jest zlecona do wykonania w nadgodzinach. Tylko prawo swoje a życie swoje. Oczywiście firmy nie narzekają, jak pracownik bierze co jest i nie upomina się o dodatkową kasę.
Pozyskiwanie pieniędzy własny biznes
  • więcej Jest zasadnicza różnica czy na rozwój firmy czy na rozpoczęcie biznesu. W tej pierwszej sytuacji firma jest już na rynku i coś można o niej powiedzieć, a w drugiej to wielka niewiadoma.
Zakładanie firmy przez Internet
  • więcej Wszystko rozbija się o ten podpis elektroniczny. Teraz dowody osobiste mają być z podpisem i po czterech literach dostaną te firmy sprzedające podpisy. Ich zachłanność nie znała granic. Czytnik po 300 zł, certyfikat po 200 zł. Teraz może jest trochę taniej ale wciąż drogo.
Zatrudnianie telepracownika
  • więcej Jeśli firma chce wprowadzić u siebie telepracę to zależy czy ma u siebie organizacje związkowe czy nie. I Tu mamy aż 3 sytuacje przewidziane w art. 67 (6) Kodeksu pracy: • firma przedstawia projekt warunków zatrudniania w formie telepracy wszystkim działającym u niego zakładowym organizacjom związkowym i w firmie dochodzi do zawarcia porozumienia w zakresie wprowadzenia telepracy. • Jeśli w ciągu 30 dni od zaprezentowania projektu zatrudniania w formie telepracy organizacje związkowe go nie zaakceptują (brak porozumienia) to firma sama określa warunki stosowania telepracy w regulaminie • Jeśli w firmie nie działają zakładowe organizacje związkowe to warunki stosowania telepracy określa firma w regulaminie, ale po konsultacji z przedstawicielami pracowników wyłonionymi w trybie przyjętym u danego pracodawcy. Telepraca została zdefiniowana w kodeksie pracy – chyba od 2007 roku – więc tam należy szukać źródła przepisów.
Ekwiwalent za sprzęt pracownika
  • więcej Ekwiwalenty wypłaca się również za pranie odzieży. Pamiętajcie że jednym z obowiązków pracodawcy w ramach bezpieczeństwa i higieny pracy jest wynikający z art. 2379 § 2 kodeksu pracy obowiązek zapewnienia prania, konserwacji, naprawy, odpylania i odkażania środków ochrony indywidualnej oraz odzieży i obuwia roboczego tak, aby posiadały właściwości ochronne i użytkowe. Jeżeli firma nie może zapewnić prania odzieży roboczej, to może być ono wykonywane przez pracownika (za jego zgodą) pod warunkiem wypłacania przez pracodawcę ekwiwalentu pieniężnego w wysokości kosztów poniesionych przez pracownika (art. 2379 § 3 k.p.).
OPINIE O UŻYTKOWNIKU
W trosce o wiarygodność opinii oraz reputację usługodawców rejestrujemy adresy IP komputerów, z których wystawiane są opinie.
Użytkownik wystawiający opinię proszony jest również o podanie danych kontaktowych, które nie są jednakże weryfikowane.