Favore.pl

Informacje o użytkowniku "LeoZawodowiec"

Informacje o użytkowniku "LeoZawodowiec"

Wyślij zapytanie Zobacz opinie lub Wystaw opinię Obserwuj
Kontakt
- dane niedostępne -
Rejestracja
10 lut 2011, 9:06
STATYSTYKI
  • Opini pozytywnych 0
  • Opini neutralnych 0
  • Opini negatywnych 0
  • Aktywnych usług 0
  • Aktywnych produktów 0
  • Wpisów na forum 24
  • Wpisów w bazie wiedzy 0
Klimatyzacja do mieszkania w bloku
  • więcej Klimatyzowane biuro w gorące lato to jest to. Ciekawe jakie są rachunki za prąd, bo pewnie nie małe.
Kredyt dla rolnika
  • więcej Jedna z ofert banku spółdzielczego zawiera wszystkie linie kredytów preferencyjnych określone zarządzeniem Prezesa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, tj. nIP, nBR, nMR, nOR, nKZ, nGP, nGR, nKL, przeznaczone dla gospodarstw rolnych, działów specjalnych produkcji rolnych, a także dla przetwórstwa rolno – spożywczego. zakupu gruntów, utworzenie lub urządzenie gospodarstwa rolnego, zakupu nieruchomości rolnych, wprowadzania nowych technologii w produkcji, branżowych programów w rolnictwie, wznowienia produkcji na obszarach dotkniętych klęską żywiołową. Okres kredytowania od 8 do 20 lat (w zależności od rodzaju linii kredytowej), z możliwością karencji w spłacie kapitału do 2 lat. Prowizja dla linii nBR10, nBR14, nBR15, nMR, nKZ, nGR, nGP, nNT, nKL01, nKL02 wynosi 2 proc. i chyba jest to narzucone warunkami ARiMR, bo wszystkie banki taką dają.
Kiedy mamy do czynienia z remontem a kiedy z ulepszeniem
  • więcej Koszty remontu zalicza się do kosztów pośrednich. Stanowią one koszty przychodu w dacie ich poniesienia, a dniem poniesienia jest dzień, w którym ujęto je w księgach rachunkowych na podstawie otrzymanych faktur. ta mała informacja dla tych co by nie wiedzieli.
Legalizacja samowoli budowlanej
  • więcej Natomiast odnosząc się do trybu postępowania określonego w art. 48-49 ustawy  Prawo budowlane to obiekt budowlany, wybudowany lub będący w trakcie budowy bez wymaganego pozwolenia na budowę, może zostać tylko wtedy zalegalizowany, jeżeli spełnione są łącznie dwa podstawowe warunki, o których mowa w art. 48 ust. 2 ustawy  Prawo budowlane, tj. zgodność z przepisami o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym oraz przepisami techniczno-budowlanymi. Jeżeli powiatowy inspektor nadzoru budowlanego oceni, że budowa jest zgodna z tymi przepisami, może wydać postanowienie o wstrzymaniu prowadzenia robót budowlanych wraz z określeniem wymagań i dokumentów niezbędnych do zalegalizowania samowoli budowlanej.
Urlop na żądanie jak o niego prosić
  • więcej Takie powiadomienie można przesłać nawet e-mailem. Dlatego dobrze mieć zawsze przy sobie dane kontaktowe do firmy, no wiedzieć do kogo napisać czy zadzwonić. Człowiek jak jest zdenerwowany to często ma problem ze znalezieniem podstawowych informacji i jeszcze bardziej się denerwuje, bo jak nie zgłosi tego faktu, to mogą go dyscyplinarnie wywalić z pracy. Pracodawca dojdzie do wniosku, że pracownik ciężko naruszył obowiązki pracownicze i pa pa.
Czy pakiet medyczny podlega oskładkowaniu ZUs
  • więcej No i co z tego ma wynika, że można kupić coś taniej. Nie raz firma wynegocjuje z kontrahentem możliwość rabatu dla załogi i to całkiem sporego.
Firma wypłaciła za dużą pensję, czy może ją dowolnie odzyskać
  • więcej Nie jestem pewny, ale szef nie może dowolnie potrącać z pensji to co mu się podoba. Zawsze musi zostać to minimalne wynagrodzenie za pracę, chyba że są jakieś wyroki o alimenty. Ja na szczęście nigdy tak u siebie nie miałem i dokładnie ci nie odpowiem. Nie licz na szczerość księgowej bo jej zależy na szybkich odzyskaniu pieniędzy.
Turnusy rehabilitacyjne z 23 proc. VAT
  • więcej Tłumaczyli, że to niedopatrznie. I tak mogło tu być przy takim bublowatym prawie jakie robią to możliwe. Masa analityków, centrum legislacji i kicha. Za dużo szumu wokół tego się zrobiło aby to zignorować. To prawie jak kopanie leżącego, każdego to oburza.
Za co może karać Straż Miejska?
  • więcej Bo to jest tak - uściślę swoją poprzednią wypowiedź. Ustawa z 29 sierpnia 1997 r. o strażach gminnych (DzU nr 127, poz. 779, z późn. zm.) opisuje za to można dostać mandat i w jakiej wysokości - sporo tego jest. Natomiast rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z 17 listopada 2003 r. w sprawie wykroczeń, za które strażnicy straży gminnych są uprawnieni do nakładania grzywien w drodze mandatu karnego (DzU nr 208, poz. 2026 z zm) wskazuje z których artykułów wspomnianej ustawy Strażnik może nałożyć mandat karny. Tak więc rozporządzenie nie zawiera katalogu - pomyliłem się - tylko odsyła do ustawy. Np. w rozporządzeniu pisze strażnik może nałożyć mandat za wykroczenia określone np w art 51 par 1 kodeksu wykroczeń. Odczytujemy art 51 par 1 kodeksu wykroczeń i widzimy, że: Art. 51. § 1. Kto krzykiem, hałasem, alarmem lub innym wybrykiem zakłóca spokój, po- rządek publiczny, spoczynek nocny albo wywołuje zgorszenie w miejscu pu- blicznym, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.
Za co może karać Straż Miejska?
  • więcej Straż miejska ma spisane uprawnienia. Moim zdaniem dwa najważniejsze akty prawne dla straży miejskiej to Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z 17 listopada 2003 r. w sprawie wykroczeń, za które strażnicy straży gminnych są uprawnieni do nakładania grzywien w drodze mandatu karnego (DzU nr 208, poz. 2026), gdzie jest katalog za co straż może karać oraz ustawa z 29 sierpnia 1997 r. o strażach gminnych (DzU nr 127, poz. 779, z późn. zm.). Więc każdy zainteresowany powinien sobie kuknąć do tego rozporządzenia.
OPINIE O UŻYTKOWNIKU
W trosce o wiarygodność opinii oraz reputację usługodawców rejestrujemy adresy IP komputerów, z których wystawiane są opinie.
Użytkownik wystawiający opinię proszony jest również o podanie danych kontaktowych, które nie są jednakże weryfikowane.