Favore.pl

Informacje o użytkowniku "Piotr4"

Informacje o użytkowniku "Piotr4"

Wyślij zapytanie Zobacz opinie lub Wystaw opinię Obserwuj
Kontakt
- dane niedostępne -
Rejestracja
29 paź 2011, 22:22
Logowanie
27 sty 2012, 5:10
STATYSTYKI
  • Opini pozytywnych 0
  • Opini neutralnych 0
  • Opini negatywnych 0
  • Aktywnych usług 0
  • Aktywnych produktów 0
  • Wpisów na forum 11
  • Wpisów w bazie wiedzy 0
1 2 z 2  
Solidny kurier
  • więcej Generalnie jest na rynku polskim kilku starych i niby sprawdzonych kurierów, ale.. No właśnie :D Jest jedno, ale. Ostatnio zamawiałem coś ze sklepu internetowego, i przesyłka przyszła by szybko, bo już na drugi dzień, gdyby nie kurier firmy UPS. Do tej pory nigdy raczej nie narzekałem na tę firmę, aż tu nagle trafił się kurier totalnie "niekurierowaty." Najpierw dzwonił do mnie raz, ale nie mogłem odebrać. Gdy oddzwoniłem, to on znowu nie odebrał. Za godzinę zadzwoniłem ponownie, wreszcie odebrał, i mówi że nie wie, czy jeszcze dzisiaj do mnie dotrze, bo jest na drugim końcu osiedla w tym momencie ( faktycznie daleko! ;( ) Jednak wpadł na świetny pomysł i mówi, czy jestem mobilny, i nie dałbym rady podjechać, czy podejść na drugi koniec osiedla, żeby od niego odebrać tę przesyłkę. Trochę mnie zatkało. "Jak to mówię, ja będę za panem gonił???" a On " OK, OK, postaram się być znowu u Pana do 16.00" Tyle go widziałem. Na drugi dzień łaskawie się pojawił, ale narzekał jak nie wiem co, ze musi wejść na czwarte piętro ( przesyłka ważyła raptem 4 kilo). Zasugerowałem, że może powinien zmienić pracę, i siedzieć w kiosku. Wtedy nigdzie nie musiałby chodzić. On na to, że za takie pieniądze, to mi by się też nie chciało latać po osiedlach. Nie chciałbym tutaj całkiem dyskryminować tej firmy. Może po prostu miałem pecha. Mam tylko nadzieję, ze ten kurier, z tej firmy nie jest przydzielony na ten rejon, i przy następnym moim zamówieniu, znowu nie będzie to ON ;( ps. Szkoda, ze nie ma możliwości wyboru firmy kurierskiej, która dostarcza do nas przesyłkę.
Fundusz Inwestycyjny czy lokata?
  • więcej Wszystko zależy od tego ile kasy i na jak długo możesz zamrozić. Jeśli masz wolną gotówkę , "niepotrzebną " przez okres minimum 5 lat to możesz wejść w fundusze. Tak jak tu już zostało napisane: fundusze nie są lokatami krótkoterminowymi. Można w nie inwestując zarobić, ale w dłuższej perspektywie czasowej. Inna sprawa jest taka, że zeby zainwestować w FI powinieneś kumać o co chodzi. Najlepiej by było przesledzić najlepsze fundusze na przestrzeni kilu ostatnich lat - tych właśnie lat kryzysowych od roku 2008 przynajmniej. Nie wchodzic w żaden FI nowy, który oferuje niebotyczne zyski, ale nie posiada żadnej ( co najwyżej kilkumiesięczną) historię. Odradzałbym zawierzenie ślepo doradcy finansowemu, gdyż oni często słabo znają się na rzeczy. I jeśli po 3 latach wyjdziesz na minus powiedzą :" No cóż taka koniunktura, kryzys." Dobrze im mówić, bo to nie ich pieniądze. Ja bym w dzisejszych czasach nie wchodził w FI, ale kazdy ma swój wybór. Co do procentów na lokatach zwracam się do 'jokerra". Czemu podajesz tylko 1,5% w skali roku zysku na lokacie po odbiciu belki? Sprawdziłeś dokładnie chociazby oferty kilku bankow? Wyobraź sobie, iż ja na rachunku [b]emax plus[/b] w mbanku mam w skali roku po odbicu Belki całe 2,5%. A to nie jest lokata , możesz wpłacać i wypłacać kiedy chcesz ( raz w miesiącu bez prowizji wypłata) i nie tracisz uskładanego procentu. Założe się , ze znalazłbym lokatę tradycyjną z procentem w okolicach 3,5 % w skali roku. Więc stawiam na lokatę - pewna kasa - niedużo, ale żaden kryzys ci tego nie zje.
Jaki kierunek studiów wybrać?
  • więcej Dzisiaj kierunek studiów powinno się zdecydowanie dobierać pod kątem rynku, no i oczywiście również osobistych zdolności. Moim zdaniem pójście na studia, żeby tylko iść - już przeminęły. Po prostu za dużo to kosztuje pieniędzy, czasu, nerwów i czego tam jeszcze. Poza tym, nie ma już przymusu wojskowego, więc nie trzeba uciekać "na byle co" żeby tylko się uchronić przed armią w przypadku facetów. A więc na pewno studia techniczne, albo ekonomiczne. Na pewno cały czas dobrym kierunkiem będzie budownictwo ( lądowe, czy wodne, inne). Specjalistów ( dobrych) ciągle brakuje - a zarobki niezłe. Różnego rodzaju kierunki specjalistyczne typu: odlewnictwo, ceramika, itp. - też dobre. Firmy poszukują ludzi z konkretnym kierunkiem - konkretną specjalizacją. Jeśli ktoś ma smykałkę to z pewnością cały czas na czasie jest Informatyka. Teraz często jest to wzbogacone i rozszerzone o np. technologie internetowe, wiedzę na temat nowoczesnych mediów elektronicznych. Niegłupi kierunek to automatyka i robotyka - masa stanowisk w branży przemysłowej jest o to oparta. Dwie rzeczy trzeba brać pod uwagę wybierając kierunek: - potencjalne zarobki po studiach - przyszłość danego kierunku Nieważne że studia wydają się trudne - ważne co po nich będzie. Warto zapłacić z korepetycje. Potem to się zwróci z nawiązką. -------------------------- Pozdrawiam Piotr Krzyworączka
Słaba jakość elektroniki w Polsce
  • więcej Cześć Wiadomo, że jednemu trafi się coś lepszego, a drugiemu badziewie. Generalnie jednak jakość produkowanej elektroniki - obojętnie co by to nie było - jest o wiele gorsza niż kiedyś. Z jednej bardzo prostej przyczyny - kiedyś produkowało się na jakość, dzisiaj produkuje się na ilość. Nie dalej jak kilka dni temu oglądałem w TV program, gdzie pokazana była struktura produkcji na rynek europejski. I tak - mimo, że większość produkcji odbywa się w Chinach i krajach Dalekiego Wschodu, to w zależności od danego kraju - różna jest jakość produkowanych urządzeń RTV, AGD !! Na przykład to co idzie na Niemcy jest lepszej jakości, niż to co importują Czechy lub Bułgaria. Poszczególne kraje mają swoje specyfikacje jakościowe i odpowiednie wymogi odnośnie sprowadzanych towarów. Czyli Chińczycy też potrafią wyprodukować dobrze i solidnie, ale trzeba im nieco więcej zapłacić i określić wymogi. No ale przecież komu by się opłacało jechać po komórkę do Niemiec? Ale już po telewizor, to kto wie?
Odprowadzacie 1% na organizacje przy rocznych rozliczeniach?
  • więcej Trochę dla to dziwne, co piszesz o rozliczaniu się "wstecz'. Coś nie za bardzo. Jeśli jednak faktycznie słyszałeś o tym, to nie ma innego sposobu, jak tylko zadzwonić do Urzędu Skarbowego i zapytać. Można się spokojnie dodzwonić - nie raz próbowałem - i uzyskać odpowiedź, oczywiście za darmo.
Abonament RTV z rachunkiem za prąd
  • więcej Moim zdaniem telewizja państwowa powinna być utrzymywana przez Państwo, a nie przez jego obywateli. Poza tym tyle reklam, ile emitują programy I i II to , aż czasami chce się wyłączyć odbiornik. Do znudzenia. Z tego kasę mają niebagatelną. Oby nigdy nie doszło, do tego że dołączą to do jakiegoś rachunku.Co oni takiego wspaniałego oferują, żeby płacić comiesięczny haracz? Nawet do sportu stworzyli sobie osobny kanał TVP Sport i tam idzie wszystko , co najlepsze. A na I i II wiecznie tylko skoki narciarskie. Czy kiedykolwiek pokazali mecz Radwańskiej chociażby? No ale przeciez prezesi muszą premie jakieś brać, i to nie byle jakie, więc długo chyba jeszcze odpowiednio postawione osoby będą lobbować płacenie tego abonamentu.
Ile brać za korepetycjei?
  • więcej W niezbyt dużym mieście ja bym wycenił korepetycje z angielskiego na 25zł/ godzina - jeśli kursant przyjeżdża do Ciebie i 35zł / godzina jeśli Ty dojeżdżasz do jego miejsca zamieszkania. W miastach większych jak Warszawa, czy Poznań ceny mogą być wyższe nawet do 50, 60 zł za godzinę. Bardzo wiele zależy od tego , czego się uczy, i jak to jest popularne. Angielski jest bardzo popularny i dlatego ceny są stosunkowo przystępne ( z jakością, poziomem korków bywa różnie). Już taka matematyka - to coś droższego - tutaj mozna "śpiewac" nawet 40 dychy za godzinę. Natomiast przedmioty wybitnie elitarne jak np. geometria wykreślna ( popularne kreski) na I roku studiów wielu uczelnii technicznych moze kosztować nawet 80-100 zł za godzinę.
Jak zabezpieczyć się podatkiem belki?
  • więcej Podzielam to , co napisal jeden z przedmówców: podatek Belki nie jest , aż taką tragedią i nie co demonizować. Jeśli Państwo ma lepiej funkcjonować przez jego ściąganie - to niech tak będzie. Ale są rzeczy o wiele bardziej niepokojące i godzące w kieszeń obywateli: CENA PALIWA. Ja się pytam dlaczego ceny tak galopują?? Wydaje mi się, że tutaj nie ma żadnej kontroli i żadnych ograniczeń. Za rok jak tak dalej pójdzie dojdziemy do ceny 6,30 pln za litr, albo lepiej. Chcą zamordować kierowców, a z nimi całą resztę społeczeństwa, bo wiadomo, ze jak paliwo drożeje , to drożeje wszystko inne.
Niewdzięczna Grecja
  • więcej Grecy to lesery do kwadratu. Jest to naród, któy przez dziesiątki lat utrzymywał się w zasadzie tylko z turystyki, płacił małe podatki, a i siła produkcyjna tego narodu była i jest znikoma. Ludzie ci nie rozumieją, iż kapitalizm to jest ( niestety) życie totalnie ekonomiczne i praca często po 12 godzin na dobę. No ale jeżeli Oni cenią sobie tylko te swoje siesty, i tym podobne rzeczy - to nie ma się co dziwić, ze państwo stanęlo w obliczu bankructwa. I choćby nie wiem jak dużą pozyczkę dostali nawet i bilion euro - to jeżeli nie zmienią swojej mentalności, podejścia do życia i pracy - to nic im nie pomoże.
E - booki w szkołach i na lekcji
  • więcej Takie rozwiązanie to jest melodia przyszłości. Będzie bardzo ciężko uciec od tradycyjnego rynku wydawniczego. Lobby wydawnicze jest zbyt silne, nawet w obliczu postępującej dość szybko informatyzacji kraju. Jeszcze nie tak dawno w wielu szkołach nie było w ogóle pracowni informatycznych, a już chcemy pozbyć się tradycyjnych książek. Nie tak szybko.
1 2 z 2  
OPINIE O UŻYTKOWNIKU
W trosce o wiarygodność opinii oraz reputację usługodawców rejestrujemy adresy IP komputerów, z których wystawiane są opinie.
Użytkownik wystawiający opinię proszony jest również o podanie danych kontaktowych, które nie są jednakże weryfikowane.