W każdym budynku mieszkalnym potrzebna jest odpowiednia instalacja wodno-kanalizacyjna, która pozwala na doprowadzenie bieżącej wody do obiektu oraz odprowadzenie zużytej. Przed rozpoczęciem budowy obiektu warto sprawdzić, jakie mamy możliwości dotyczące instalacji wodno-kanalizacyjnej. Podłączenie obiektu do sieci wodnej jest kluczowe dla każdej inwestycji, gdyż brak bieżącej wody jest bardzo dużym problemem.
Odebranie dyplomu to bardzo ważna chwila w życiu każdego studenta. Tuż po zakończeniu studiów wielu absolwentów szkół wyższych rozpoczyna poszukiwania pierwszego zatrudnienia. Dla części z nich zadanie to może okazać się dużym wyzwaniem, szczególnie jeśli nie posiadają doświadczenia zawodowego. Przeczytaj nasz poradnik, w którym przedstawiamy jak skutecznie wejść na rynek pracy.
W przypadku prowadzenia i rozwoju firmy oraz planowania rozpoczęcia działalności często pojawia się dylemat z którego biura rachunkowego skorzystać. Wybór zewnętrznej instytucji do prowadzenia księgowości jest trudny ze względu na ogromną konkurencję rynkową. Czym więc należy kierować się przy wyborze odpowiedniego wykonawcy? Sprawdź, na co zwrócić uwagę i które usługi są szczególnie ważne.
Prawo ukraińskie nie przewiduje ograniczeń co do formy prowadzenia działalności gospodarczej na Ukrainie przez obcokrajowców. Najczęściej wybierana forma prowadzenia biznesu to Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (tzw. TOW ).
Podatek VAT to świadczenie opłacane z tytułu sprzedaży towarów i usług. Danina dotyczy zarówno jej sprzedawców oraz nabywców, ponieważ jego wartość doliczana jest do wartości netto transakcji kupna-sprzedaży.
Na przedsiębiorcach z Krajowego Rejestru Sądowego, w tym w szczególności na spółkach handlowych prowadzących księgi rachunkowe, ciąży obowiązek przekazania do KRS w ustawowych terminach sprawozdania finansowego wraz z wymaganymi dokumentami.
Podatek dochodowy od osób fizycznych to forma podatku bezpośredniego, która obejmuje dochody osoby fizycznej. Obecnie wyróżnia się dwa typy świadczeń - cedularne oraz globalne.
Pracodawcą nazywamy osobę lub instytucję, która zatrudnia osoby w ramach stosunku pracy. Pracownikiem natomiast jest osoba fizyczna, zatrudniona na podstawie umowy o pracę, powołania, wyboru, mianowania lub spółdzielczej umowy o pracę.