Jest już pewne, że od 2020 roku wszystkie nowo wznoszone budynki będą musiały spełniać wysokie wymagania w zakresie efektywności energetycznej. W odniesieniu do obiektów użyteczności publicznej postanowienia unijnej dyrektywy zaczną obowiązywać już po 2018 roku. Jednak zrównoważone budownictwo nie powinno być postrzegane jedynie w kategorii przymusu czy dodatkowych kosztów, a daleko idących korzyści, z którymi wiążą się tego typu inwestycje.
Słów kilka o SKOK-ach: Spółdzielcze Kasy Oszczędnościowo-Kredytowe, nazywane potocznie SKOK-ami, to instytucje finansowe podlegające regulacjom prawa spółdzielczego, działające na mocy ustawy o spółdzielczych kasach oszczędnościowo-kredytowych.
Lokata to chyba najbardziej znana forma oszczędzania. Podpisujemy umowę, wpłacamy na konto określoną kwotę i obserwujemy, jak powiększa się suma, którą otrzymamy. Szybko, wygodnie, bez nadmiernych komplikacji.
Podwyżki cen energii mają ogromny wpływ na stan naszych portfeli. Nie dziwi zatem fakt, że z każdym kolejnym rachunkiem za prąd czy ogrzewanie stajemy się coraz bardziej świadomymi użytkownikami tych mediów i coraz częściej myślimy o tym, by nasze domy, gospodarstwa czy inne nieruchomości wyposażyć w urządzenia i instalacje, które mogą generować oszczędności. To z kolei powoduje sukcesywny wzrost zainteresowania energią odnawialną i efektywnością energetyczną w naszym kraju.
Nowe przepisy dotyczące OFE pozwolą Polakom wybrać, gdzie chcą odkładać na swoja przyszłą emeryturę. Warto więc dobrze się zastanowić, by w przyszłości móc cieszyć się godnymi pieniędzmi.
Każdy z nas chciałby zarabiać jak najwięcej pieniędzy, wkładając w to jak najmniejszą ilość czasu. Niestety, w praktyce jest to albo trudne albo wręcz niewykonalne. Często podstawowym źródłem utrzymania jest praca, której wykonywanie jest ograniczone przez czas (przecież w ciągu dnia należy również znaleźć "chwilę" na sen). W takim wypadku warto wziąć pod uwagę inne sposoby na zarabianie pieniędzy jak np. zainwestowanie wolnych środków.
Unia Europejska dąży do stworzenia sprawiedliwego i opiekuńczego społeczeństwa, zaangażowanego w propagowaniu dobrobytu oraz wprowadzać stabilność w życiu każdego obywatela. Unia stara się rozpowszechnić demokrację, praworządność oraz poszanowanie dla praw człowieka. Natomiast jak Unia wspiera najbiedniejsze regiony, które muszą gonić inne państwa i regiony? Jakie Unia podejmuje działania, aby dysproporcje zostały zmniejszane?