-
Czy to w ogóle możliwe? Zdecydowana większość osób, które doświadczyły rozwodu może uznać, iż rozwód bez bólu to czysta mrzonka. Trudno nie zgodzić się z tą opinią, bowiem dla dwojga ludzi, których przecież niegdyś łączyło uczucie i więź, rozwód często oznacza życiową porażkę, sprawia, że czują się oni poniżeni, tracą wiarę w siebie oraz poczucie własnej wartości.
-
Przesłuchanie podejrzanego ma na celu ustalić fakty istotne dla przebiegu danej sprawy. Aby jednak zostać uznanym za podejrzanego, prokurator musi wydać odpowiednie postanowienie, na podstawie którego danej osobie stawia się zarzut popełnienia czynu zabronionego. Stanowi o tym art.71 1 kodeksu postępowania karnego.
-
Aresztowanie tymczasowe bywa bardzo traumatycznym przeżyciem, zwłaszcza w przypadku, gdy dana osoba jest przekonana o swojej niewinności. Warto zatem wiedzieć, jakie prawa ma podejrzany skazany na areszt tymczasowy oraz jak powinien postępować.
-
Władza rodzicielska to pojęcie normowane przepisami kodeksu rodzinnego i opiekuńczego . Jest to pewien zbiór zarówno uprawnień, jak i obowiązków, które rodzice muszą spełniać w stosunku do swojego dziecka.
-
System księgowości firmy jest bardzo ważny dla sprawnego i płynnego jej funkcjonowania na rynku. W przypadku księgowości małej firmy, która rozlicza się z tytułu należnego podatku dochodowego poprzez ryczałt od przychodów ewidencjonowanych lub też podatkową księgę przychodów i rozchodów istnieje możliwość prowadzenia rozliczeń firmy samodzielnie.
-
Prowadzenie księgowości firmy jest bardzo ważnym aspektem, który wywiera wpływ na funkcjonowanie całego podmiotu gospodarczego. Dobry księgowy stanowi fundament każdej większej jednostki gospodarczej. Proces weryfikacyjny odpowiedniego kandydata nie jest jednak prosty i wymaga od przedsiębiorcy pewnej wiedzy z zakresu działu finansów i rachunkowości, która umożliwi sprawdzenie kwalifikacji potencjalnego kandydata. Podmiot gospodarczy prowadzący działalność nie może pozwolić sobie na popełnienie błędu, ponieważ poprawnie prowadzony system księgowości jest niezbędny do kontynuowania z powodzeniem działalności gospodarczej.
-
Konflikty na linii pracownik-pracodawca mogą zdarzyć się w każdej firmie. Zazwyczaj dotyczą spraw związanych z pracą, które można szybko rozwiązać. Czasem jednak mogą mieć inne podłoże, a polubowne rozwiązanie nie jest możliwe. Tego typu spory trafiają zatem do sądu.
-
Rozwód bywa traumatycznym przeżyciem dla małżonków oraz ich rodzin, a w szczególności wspólnych dzieci. Jednak w wielu sytuacjach jest po prostu nieunikniony, a decyzja o nim ma często pozytywne skutki. Sprawdźmy zatem, co należy wiedzieć o rozwodzie oraz jakie są jego poszczególne etapy.
-
Jesteś bezrobotnym? Szukasz pomysłu na siebie? Myślałeś o prowadzeniu własnej firmy? Jeśli jeszcze nie, to bardzo polecam Ci zgłębienie tego tematu. Może jednak kwestia kupię spółkę jest Ci bliska ? Tak czy inaczej przybliżmy temat otworzenia własnej działalności.
-
Przywrócenie do pracy pracownicy na mocy wyroku sądowego nie zawsze będzie skutkować wypłatą na rzecz pracownicy wynagrodzenia za czas pozostawania bez pracy. Od reguły wynikającej z art. 57 2 kodeksu pracy tj. jeżeli umowę o pracę rozwiązano z pracownicą w okresie ciąży lub urlopu macierzyńskiego, wynagrodzenie przysługuje za cały czas pozostawania bez pracy są wyjątki.