-
Właśnie skończyłeś studia i szukasz pracy? Chcesz jak najlepiej wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej, mimo niewielkiego doświadczenia w tym zakresie? Zapoznaj się zatem z kilkoma często używanymi wypowiedziami i unikaj ich jak ognia.
-
Wysyłasz dziesiątki CV, następnie chodzisz na rozmowy kwalifikacyjne. Jednak po pierwszym spotkaniu z pracodawcą kontakt się urywa. Jaki może być tego powód? I co zrobić, by rekruter zadzwonił z zaproszeniem na drugi etap kwalifikacji?
-
Jeszcze kilka lat temu nikt specjalnie nie zastanawiał się nad wyborem mechanika jechało się po prostu do najbliższego, który działał na naszym osiedlu i w większości przypadków samochodem można było dalej podróżować.
-
Podczas przeglądania ogłoszeń pracodawców często wyobrażamy sobie, jak powinna wyglądać nasza wymarzona praca. Uzbrojeni w listę wymagań i oczekiwań, potrafimy odrzucić wiele ofert, które nie spełniają ich wszystkich. Czy jednak praca marzeń rzeczywiście jest tak wspaniała, jak sobie wyobrażamy - i nie ma żadnych wad?
-
W pracy często potrzebujemy dodatkowej porcji energii. Najbardziej powszechnym sposobem na jej dostarczanie jest wypicie filiżanki kawy. Nie jest to jednak najlepsze rozwiązanie.
-
Wyjazdy za granicę w celach zarobkowych wciąż są bardzo popularne. Szacuje się, że co piąty Polak rozważa taką możliwość. Jeśli i w naszej głowie kiełkuje taka decyzja, warto dokładnie zaplanować proces szukania pracy. Najlepiej rozpocząć go jeszcze w Polsce.
-
Znaleźliśmy dobrą pracę, zajmujemy oczekiwane stanowisko. Wywiązujemy się ze swoich obowiązków, a szef jest z nas zadowolony. Nagle, jak grom z jasnego nieba, pojawia się ciekawa oferta pracy od konkurencyjnej firmy. Bijemy się z myślami - zrezygnować z obecnej pracy? Oto kilka pytań, które warto sobie zadać przed podjęciem decyzji.
-
Znalezienie pracy zaraz po studiach nie jest prostą sprawą. Rynek pełen jest świeżo upieczonych magistrów i inżynierów, którzy ciągle szukają zatrudnienia. Jak możemy zwiększyć swoje szanse na otrzymanie propozycji pracy?
-
Powszechnie panuje pogląd, że umowa o pracę, jest najbardziej korzystna dla pracownika i stosunkowo najmniej opłacalna dla pracodawcy. Czy tak jest faktycznie?
-
Istnieją branże, w których zawsze będzie można znaleźć zatrudnienie oraz takie, które przeżywają boom na rynku pracy co kilka lat. Analizując dane z minionych lat, łatwo można wyciągnąć wnioski, w jakich kierunkach warto się kształcić, by nie mieć w przyszłości problemów ze znalezieniem pracy. Sytuacja na rynku pracy w roku 2014 doskonale pokazuje, w którą stronę zmierza gospodarka i jakiego typu pracownicy będą w przyszłości poszukiwani.