Prowadzenie własnej firmy, nawet, jeżeli robimy coś, co kochamy, wymaga od nas często umiejętności, których nabycie wiąże się z długoletnim szkoleniem, albo które zupełnie kłócą się z naszymi kwalifikacjami.
Czy zawieranie tanich ubezpieczeń faktycznie ma sens? Wiele osób twierdzi, że absolutnie nie. Że wartość ubezpieczeń dobrowolnych w dużej mierze zależy od wysokości składki. Cóż to nie do końca prawda. A w dzisiejszym wpisie zastanowimy się, dlaczego.
Na rynku ubezpieczeniowym mamy do czynienia ze zjawiskiem zdrowej konkurencji. W Polsce działa około 30 firm, oferujących produkty, które dla laika wydają się praktycznie identyczne. Czy faktycznie tak jest? Jak wśród tylu ofert znaleźć tę najkorzystniejszą?
Choć Święta Bożego Narodzenia nadejdą dopiero za dwa miesiące, warto już teraz zaplanować swój budżet na tę okazję. Jeśli chcemy, aby w tym czasie starczyło nam środków na nasze wydatki określmy najważniejsze i niezbędne z nich. Pamiętajmy, że niezależnie od okoliczności budżetem domowym należy zarządzać.
Największą trudność przy podpisywaniu umowy ubezpieczenia na życie z reguły sprawia ludziom wybór odpowiedniej sumy ubezpieczenia. W wielkim skrócie jest to ta kwota, która w wyniku wystąpienia szkody w ubezpieczeniu na życie (najczęściej w razie śmierci ubezpieczonego, choć nie zawsze) wypłacona zostanie osobie uposażonej. Jak więc dobrać ją odpowiednio do potrzeb... i możliwości? Dzisiaj się nad zastanowimy.
Mimo szerokiej dostępności produktów ubezpieczeniowych na rynku ludzie wciąż bardzo rzadko wybierają ubezpieczenie na życie. Powodów jest kilka, m.in. koszt składki, którą niesłusznie uważa się zbyt wysoką dla przeciętnego Kowalskiego, czy brak wiedzy o tym, jak dopasować polisę do potrzeb. Postaramy się więc prześledzić, czym charakteryzują się najlepsze ubezpieczenia życiowe.
Historia kredytowa to niezwykle proste narzędzie wspierające wszystkie strony zaangażowane w proces przyznawania pożyczki.
Współpraca z BIK leży w najlepszym interesie wszystkich korzystających z usług finansowych.