Bardzo często pracodawcy rezygnują z możliwości zatrudnienia osoby niepełnosprawnej nie zdając sobie sprawy, jakie korzyści mogłoby im to przynieść. Poza dofinansowaniami na dostosowanie stanowiska pracy istnieje także możliwość otrzymania dopłaty do wynagrodzenia dla niepełnosprawnych.
Aby rozwiązać konflikt z pracodawcą, czasem niezbędne jest bronienie swoich praw w sądzie pracy. Aby tego dokonać należy złożyć pozew. Nie każdy jednak wie, jak to zrobić.
Posiadanie własnej firmy wiąże się z wieloma problemami. Poza formalnościami związanymi z zakładaniem przedsiębiorstwa i martwieniem się o utrzymanie rentowności każdy właściciel ma wiele obowiązków także po zawiązaniu działalności. Jednak to że one istnieją jest wiadome, więcej zaangażowania wymaga ich pokonanie. Na szczęście nie trzeba tego robić własnoręcznie.
Prowadzenie własnej firmy, nawet, jeżeli robimy coś, co kochamy, wymaga od nas często umiejętności, których nabycie wiąże się z długoletnim szkoleniem, albo które zupełnie kłócą się z naszymi kwalifikacjami.
Przywrócenie do pracy pracownicy na mocy wyroku sądowego nie zawsze będzie skutkować wypłatą na rzecz pracownicy wynagrodzenia za czas pozostawania bez pracy. Od reguły wynikającej z art. 57 2 kodeksu pracy tj. jeżeli umowę o pracę rozwiązano z pracownicą w okresie ciąży lub urlopu macierzyńskiego, wynagrodzenie przysługuje za cały czas pozostawania bez pracy są wyjątki.
Polacy niezwykle rzadko decydują się na gotówkowy zakup swoich czterech kątów. Nawet dysponując jednorazowo kilkusettysięczną sumą, nie są skłonni jej zamrażać, skoro mogą skorzystać z kredytu hipotecznego. W większości przypadków, realizacja marzenia o własnym mieszkaniu bez wsparcia pożyczką w ogóle nie jest możliwa. Długoterminowe kredyty obarczone są jednak dużym ryzykiem, więc banki nie udzielają ich bez stosownego ubezpieczenia.
Jeżeli pracownik nie otrzymał od pracodawcy wypowiedzenia umowy o pracę (tym samym nie otrzymał świadectwa pracy), gdyż pracodawca zakończył prowadzenie działalności gospodarczej, pracownikowi przysługuje roszczenie o ustalenie istnienia lub nieistnienia stosunku prawnego.