Prawo ukraińskie nie przewiduje ograniczeń co do formy prowadzenia działalności gospodarczej na Ukrainie przez obcokrajowców. Najczęściej wybierana forma prowadzenia biznesu to Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (tzw. TOW ).
Przedsiębiorcy, którzy zakładają firmę jednoosobową lub spółkę cywilną mogą skorzystać z możliwości opłacania przez okres 24 miesięcy kalendarzowych obniżonych składek na ubezpieczenia społeczne.
Na rynku od kilku lat można zauważyć wzrost podmiotów oferujących zakup gotowych spółek. Stało się tak przede wszystkim, ponieważ z każdym rokiem coraz większa ilość osób decyduje się za założenie własnej firmy.
Osoby, które postanawiają założyć działalność gospodarczą coraz częściej decydują się na zakup gotowej spółki. Tym sposobem przedsiębiorcy chcą pominąć niedogodności związane z tradycyjną rejestracją.
Prowadzenie własnej działalności gospodarczej w Warszawie to cel, do którego dąży niejedna osoba. Jedną z najchętniej wybieranych form prawnych jest spółka z ograniczoną odpowiedzialnością.
Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością to forma prawna prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce, dysponująca osobowością prawną, co oznacza, że jest samodzielnym podmiotem praw i obowiązków.
Osoby, które są zainteresowane założeniem działalności gospodarczej w Polsce mogą zdecydować się na założenie spółki cywilnej lub spółek handlowych, do których zaliczamy spółki osobowe oraz spółki kapitałowe.
Niezaprzeczalnym faktem jest, że sytuacja na rynku pracy nie należy do zadowalających. Coraz więcej osób ma problem ze znalezieniem zatrudnienia. Z tego powodu ludzie emigrują do innych państw w celach zarobkowych. Z dnia na dzień przybywa chętnych obcokrajowców do założenia spółki w Polsce.
W celu zastrzeżenia znaku towarowego musimy pamiętać o kilku ważnych zasadach postępowania. Na początku powinniśmy zapoznać się z podstawowymi informacjami na temat znaków towarowych oraz przeanalizować dokumentację zgłoszeniową. Niezbędna wydaje się być konsultacja nazwy w bazie danych Urzędu Patentowego.