Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością to forma prawna prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce, dysponująca osobowością prawną, co oznacza, że jest samodzielnym podmiotem praw i obowiązków.
Oszustwa finansowe nie są niczym nowym i co jakiś czas wybucha afera w związku z upadkiem jakiejś struktury lub firmy finansowej. Prawdą jest, że potencjalna możliwość dużego zysku często sprawia, że ludzie przestają realnie myśleć i dają się skusić na mocno podejrzane inwestycje. Niestety, w świecie finansów cudów nie ma i zamiast wysokich zwrotów pozostają jedynie długi. Najnowsza historia pokazuje, że naprawdę wielu oszustów finansowych swobodnie działało w naszym kraju i to na wielką skalę, przede wszystkim tworząc piramidy finansowe.
Świat, w którym żyją indywidualiści, to bardzo niebezpieczne miejsce. Usunięcie przepisów sprawi, że będzie on jeszcze bardziej zagrożony. Przepisy strzegą podstawowych praw człowieka. Sprawiedliwość jest czymś, czego wszyscy obywatele oczekują od rządów.
W mediach coraz częściej pojawiają się Spółdzielcze Kasy Oszczędnościowo-Kredytowe, często jak w przypadku bankructwa SKOK Wołomin w kontekście negatywnym. Skąd tak zmasowany atak na instytucje, które obecne są na naszym rynku od ponad dwudziestu lat a jeżeli weźmiemy pod uwagę tradycje sprzed okresu Polski Ludowej od ponad stulecia?
Słów kilka o SKOK-ach: Spółdzielcze Kasy Oszczędnościowo-Kredytowe, nazywane potocznie SKOK-ami, to instytucje finansowe podlegające regulacjom prawa spółdzielczego, działające na mocy ustawy o spółdzielczych kasach oszczędnościowo-kredytowych.
Lokata to chyba najbardziej znana forma oszczędzania. Podpisujemy umowę, wpłacamy na konto określoną kwotę i obserwujemy, jak powiększa się suma, którą otrzymamy. Szybko, wygodnie, bez nadmiernych komplikacji.
Często zdarza się, że spółka, która była winna nam jakieś należności, przedkłada nam prośbę o rozłożenie długu na raty, zasłaniając się dołączoną uchwałą o jej likwidacji. Czy oznacza to, że nie możemy pozwać jej do sądu, gdyż ogłosiła upadłość?
Jedną z najpopularniejszych form współpracy między przedsiębiorcami jest spółka cywilna. Umowa którą zawierają pomiędzy sobą wspólnicy zobowiązuje ich do osiągnięcia wyznaczonego celu. Jeśli plany nie układają się tak jak wcześniej zaplanowali to sobie uczestnicy umowy, wtedy spółkę należy rozwiązać, jednak wbrew powszechnemu przekonaniu nie jest to jednoznaczne ze zniknięciem spółki jako-takiej. Najpierw ma miejsce rozwiązanie, następnie działania likwidacyjne/a. Likwidacja nie zwalnia przedsiębiorców zakładających spółkę ze spłacenia wcześniej zaciągniętych zobowiązań.