-
Trudno byłoby nie zgodzić się ze stwierdzeniem, że powierzenie komuś prowadzenia finansów musi być wynikiem gruntownie przemyślanej decyzji. Od kandydata na to stanowisko pracodawca niezależnie od tego, czy chodzi o osobę prywatną lub o firmę ma prawo oczekiwać zarówno wszelkich kompetencji, jak i uczciwego podejścia do wykonywanego zawodu.
-
Obecnie na facebooku wiele osób posiada swoje prywatne profile. Wszystkim towarzyszy błędny sposób myślenia, że profil jest w pełni prywatny. Czasami pracodawcy mogą regularnie przeglądać prywatne tablice.
-
Szukając pracy, wysyłasz jak najwięcej aplikacji. Czy to jednak dobre rozwiązanie? Nie do końca. Odpowiadanie na ogromną liczbę ogłoszeń przy braku ich czytania skutkuje kłopotami w znalezieniu zatrudnienia.
-
Właśnie skończyłeś studia i szukasz pracy? Chcesz jak najlepiej wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej, mimo niewielkiego doświadczenia w tym zakresie? Zapoznaj się zatem z kilkoma często używanymi wypowiedziami i unikaj ich jak ognia.
-
Czy niektóre teksty sprawiają, że ogarnia cię senność? Tak samo czuje się rekruter czytający CV, które wyglądem przypomina rozprawę naukową - dużo mądrych słów, mało akcji. Aby CV przyciągało uwagę pracodawcy, powinno być dynamiczne. Jak można osiagnąć ten cel?
-
Różnica pomiędzy wypowiedzeniem a porozumieniem stron jest znaczna. W pierwszym przypadku to jedna ze stron (pracownik lub pracodawca) określa, że nie chce dalej współpracować z drugą stroną.
-
Jesteś skrupulatny i dokładny? Lubisz, kiedy wszystko wokół ciebie chodzi jak w zegarku, na biurku masz zawsze ład i porządek, a inni proszą cię o przypominanie o terminach? Warto więc wykorzystać swoje atuty i znaleźć pracę, która będzie odpowiadała twoim zdolnościom.
-
Wysyłasz dziesiątki CV, następnie chodzisz na rozmowy kwalifikacyjne. Jednak po pierwszym spotkaniu z pracodawcą kontakt się urywa. Jaki może być tego powód? I co zrobić, by rekruter zadzwonił z zaproszeniem na drugi etap kwalifikacji?
-
Wbrew pozorom czytanie ogłoszeń o pracę nie jest proste. Często okazuje się, że osoby poszukujące posady zgłaszają się na stanowiska, które w ogóle ich nie interesują bądź trafiają na bardzo nieuczciwych pracodawców. Warto więc pamiętać o kilku zasadach dotyczących czytania ogłoszeń o wolnych stanowiskach i nauczyć się widzieć to, co nie zawsze jest napisane.
-
Podczas przeglądania ogłoszeń pracodawców często wyobrażamy sobie, jak powinna wyglądać nasza wymarzona praca. Uzbrojeni w listę wymagań i oczekiwań, potrafimy odrzucić wiele ofert, które nie spełniają ich wszystkich. Czy jednak praca marzeń rzeczywiście jest tak wspaniała, jak sobie wyobrażamy - i nie ma żadnych wad?