-
Zmiany, jakie szykuje nam współczesny świat nieuchronnie wiążą się ze zjawiskiem starzeniem się społeczeństwa. W krajach wysoko rozwiniętych przybywa ludzi w podeszłym wieku, często niedomagających potrzebujących całodobowej opieki. Zatroskane rodziny decydują się na wynajęcie opiekuna godnego zaufania, co niejednokrotnie wiąże się z zamieszkaniem wraz z podopiecznym. Kto decyduje się na pracę w takim charakterze?
-
Samozatrudnienie - obecnie używa się raczej formy prowadzenie firmy - to prowadzenie działalności na własne ryzyko i własny rachunek, czyli opozycja do pracy na etacie. Jak można się domyślić, taka forma zatrudnienia wiąże się z wieloma zaletami, ale też z wadami. Co zyskamy, a na co trzeba uważać przy samozatrudnieniu?
-
Skończyłeś studia i zaczynasz odpowiadać na interesujące cię oferty pracy? A może dostałeś właśnie propozycję zatrudnienia i rozpoczyna się twoja kariera zawodowa? Niezależnie od tego, na jakim etapie jesteś, chcesz podejmować trafne decyzje oraz unikać tych, które mogą ci zaszkodzić.
-
Powszechnie panuje pogląd, że umowa o pracę, jest najbardziej korzystna dla pracownika i stosunkowo najmniej opłacalna dla pracodawcy. Czy tak jest faktycznie?
-
Dodatki poza płacowe są dla polskich przedsiębiorców nie tylko kosztem, ale także inwestycją, która ma na celu skuteczniej zmotywować pracowników do podjętej pracy. Benefity pracownicze są również efektywnym sposobem przyciągania do firmy specjalistów, dla których wynagrodzenie nie jest jedynym aspektem decydującym o przyjęciu, bądź też odrzuceniu danej oferty pracy.
-
Przeciskasz się w tłumie na ulicy i nagle czujesz, że ktoś szarpnął za torebkę, którą trzymałaś w ręce. Zostawiłeś portfel w kurtce na wieszaku w restauracji. Siedząc na ławce odwróciłaś na chwilę wzrok od leżącego na niej telefonu. Nieważne, jaka była przyczyna, skutek jest ten sam - kradzież dokumentów. Co robić w takiej sytuacji? Przeczytaj kilka porad na ten temat.
-
Zgodnie z art. 56 ust. 2 ustawy o Systemie Informacji Medycznej z dnia 28 kwietnia 2011 r. placówki służby zdrowia musza prowadzić dokumentacje medyczną wyłącznie w formie elektronicznej już od 1 sierpnia 2014 r. Ustawowy obowiązek dokumentowania procesu leczenia i udzielanych świadczeń zdrowotnych ciąży zarówno na publicznych zakładach służby zdrowia, jak i na prywatnych praktykach lekarskich, pielęgniarskich czy położniczych.
Koniecznym wymogiem prowadzenia dokumentacji medycznej w postaci elektronicznej, jest wcześniejsza informatyzacja placówek służby zdrowia i wdrożenie specjalistycznego oprogramowania.