-
Wielu pracodawców zastanawia się czy warto inwestować pieniądze w integracje pracowników. Czy inwestycja w integracje to nie stracone pieniądze?
-
Nie zawsze na naszej drodze pojawiają się osoby, do których pałamy sympatią. Co w momencie kiedy musimy współpracować z kimś kogo nie lubimy? Jak wiadomo w pracy nie mamy wpływu na naszych współpracowników, a pracować trzeba. Pozostaje pytanie: jak sobie z tym poradzić?
-
Zmiany, jakie szykuje nam współczesny świat nieuchronnie wiążą się ze zjawiskiem starzeniem się społeczeństwa. W krajach wysoko rozwiniętych przybywa ludzi w podeszłym wieku, często niedomagających potrzebujących całodobowej opieki. Zatroskane rodziny decydują się na wynajęcie opiekuna godnego zaufania, co niejednokrotnie wiąże się z zamieszkaniem wraz z podopiecznym. Kto decyduje się na pracę w takim charakterze?
-
Różnica pomiędzy wypowiedzeniem a porozumieniem stron jest znaczna. W pierwszym przypadku to jedna ze stron (pracownik lub pracodawca) określa, że nie chce dalej współpracować z drugą stroną.
-
Jesteś skrupulatny i dokładny? Lubisz, kiedy wszystko wokół ciebie chodzi jak w zegarku, na biurku masz zawsze ład i porządek, a inni proszą cię o przypominanie o terminach? Warto więc wykorzystać swoje atuty i znaleźć pracę, która będzie odpowiadała twoim zdolnościom.
-
Istnieją zawody, w których komputer jest nieodzowny - na przykład praca programisty. Jednak służbowy sprzęt to przede wszystkim miejsce pracy, a przechowywanie na nim prywatnych plików może się niezbyt dobrze skończyć - zarówno dla nas, jak i dla firmy.
-
Czujesz, że masz monotonną pracę i nic ciekawego cię już w niej nie czeka? Każdego ranka wstajesz z łóżka z niechęcią, a na piątek czekasz niecierpliwie już w poniedziałek? Nie, to nie musi oznaczać, że powinieneś zmienić pracę. Być może wystarczy zmodyfikować nieco swoje nastawienie.
-
Kandydaci postrzegają go jako strażnika wymarzonej posady, którego wszystkimi siłami trzeba przekonać, by nam ją podarował. On sam traktuje swój zawód jak konieczność - chyba, że jest jego pasją. Rekruter. Tak samo jak każdy inny człowiek, ma różne osobowości i różne drogi prowadzą do jego zrozumienia. Oto kilka najpopularniejszych twarzy osób zajmujących się rekrutacją i sposoby postępowania z każdą z nich.
-
Pierwszy dzień tygodnia to trudny czas dla pracownika. Od nowa trzeba wdrożyć się w zadania już zapomniane przez weekend, a wspomnienia błogiego odpoczynku nie działają zbyt motywująco. Jak poradzić sobie z tym dniem i uczynić go bardziej znośnym?
-
Dlaczego zmieniamy pracę? Bo pracodawca nie płaci w terminie, wynagrodzenie jest dla nas zbyt niskie, cały czas wyrabiamy nadgodziny. To są materialne powody, które możemy zauważyć i które widzi również nasze otoczenie. Jednak czasem zdarza się, że ogólnie jesteśmy zadowoleni z naszej pracy, ale jednak coś nas boli. Oto wewnętrzne sygnały mówiące, że czas rozejrzeć się za innymi ofertami o pracę.