-
Różnica pomiędzy wypowiedzeniem a porozumieniem stron jest znaczna. W pierwszym przypadku to jedna ze stron (pracownik lub pracodawca) określa, że nie chce dalej współpracować z drugą stroną.
-
Jesteś skrupulatny i dokładny? Lubisz, kiedy wszystko wokół ciebie chodzi jak w zegarku, na biurku masz zawsze ład i porządek, a inni proszą cię o przypominanie o terminach? Warto więc wykorzystać swoje atuty i znaleźć pracę, która będzie odpowiadała twoim zdolnościom.
-
Wbrew pozorom czytanie ogłoszeń o pracę nie jest proste. Często okazuje się, że osoby poszukujące posady zgłaszają się na stanowiska, które w ogóle ich nie interesują bądź trafiają na bardzo nieuczciwych pracodawców. Warto więc pamiętać o kilku zasadach dotyczących czytania ogłoszeń o wolnych stanowiskach i nauczyć się widzieć to, co nie zawsze jest napisane.
-
Wielu młodych ludzi marzy o pracy o lekarza, ale trzeba sobie uświadomić, że nie jest to praca dla każdego. Trzeba mieć na pewno określone predyspozycje psychiczne oraz osobowościowe, aby się odnaleźć w tym zawodzie.
-
Decydując się na pracę fizyczną lub pracę biurową, trzeba wziąć pod uwagę to, że każda z tych dwóch odmian pracy ma swoje zalety i wady. Jeśli istnieje możliwość wyboru charakteru pracy, w kwestii związanej z nią obowiązków zawodowych, warto jest w pierwszej kolejności rozpatrzyć to, z czym taka praca się wiąże.
-
Czujesz, że masz monotonną pracę i nic ciekawego cię już w niej nie czeka? Każdego ranka wstajesz z łóżka z niechęcią, a na piątek czekasz niecierpliwie już w poniedziałek? Nie, to nie musi oznaczać, że powinieneś zmienić pracę. Być może wystarczy zmodyfikować nieco swoje nastawienie.
-
Jeszcze kilka lat temu nikt specjalnie nie zastanawiał się nad wyborem mechanika jechało się po prostu do najbliższego, który działał na naszym osiedlu i w większości przypadków samochodem można było dalej podróżować.
-
W pracy często potrzebujemy dodatkowej porcji energii. Najbardziej powszechnym sposobem na jej dostarczanie jest wypicie filiżanki kawy. Nie jest to jednak najlepsze rozwiązanie.
-
Samozatrudnienie - obecnie używa się raczej formy prowadzenie firmy - to prowadzenie działalności na własne ryzyko i własny rachunek, czyli opozycja do pracy na etacie. Jak można się domyślić, taka forma zatrudnienia wiąże się z wieloma zaletami, ale też z wadami. Co zyskamy, a na co trzeba uważać przy samozatrudnieniu?
-
Znaleźliśmy dobrą pracę, zajmujemy oczekiwane stanowisko. Wywiązujemy się ze swoich obowiązków, a szef jest z nas zadowolony. Nagle, jak grom z jasnego nieba, pojawia się ciekawa oferta pracy od konkurencyjnej firmy. Bijemy się z myślami - zrezygnować z obecnej pracy? Oto kilka pytań, które warto sobie zadać przed podjęciem decyzji.