-
W pracy często potrzebujemy dodatkowej porcji energii. Najbardziej powszechnym sposobem na jej dostarczanie jest wypicie filiżanki kawy. Nie jest to jednak najlepsze rozwiązanie.
-
Samozatrudnienie - obecnie używa się raczej formy prowadzenie firmy - to prowadzenie działalności na własne ryzyko i własny rachunek, czyli opozycja do pracy na etacie. Jak można się domyślić, taka forma zatrudnienia wiąże się z wieloma zaletami, ale też z wadami. Co zyskamy, a na co trzeba uważać przy samozatrudnieniu?
-
Skończyłeś studia i zaczynasz odpowiadać na interesujące cię oferty pracy? A może dostałeś właśnie propozycję zatrudnienia i rozpoczyna się twoja kariera zawodowa? Niezależnie od tego, na jakim etapie jesteś, chcesz podejmować trafne decyzje oraz unikać tych, które mogą ci zaszkodzić.
-
Wyjazdy za granicę w celach zarobkowych wciąż są bardzo popularne. Szacuje się, że co piąty Polak rozważa taką możliwość. Jeśli i w naszej głowie kiełkuje taka decyzja, warto dokładnie zaplanować proces szukania pracy. Najlepiej rozpocząć go jeszcze w Polsce.
-
Znaleźliśmy dobrą pracę, zajmujemy oczekiwane stanowisko. Wywiązujemy się ze swoich obowiązków, a szef jest z nas zadowolony. Nagle, jak grom z jasnego nieba, pojawia się ciekawa oferta pracy od konkurencyjnej firmy. Bijemy się z myślami - zrezygnować z obecnej pracy? Oto kilka pytań, które warto sobie zadać przed podjęciem decyzji.
-
Znalezienie pracy zaraz po studiach nie jest prostą sprawą. Rynek pełen jest świeżo upieczonych magistrów i inżynierów, którzy ciągle szukają zatrudnienia. Jak możemy zwiększyć swoje szanse na otrzymanie propozycji pracy?
-
Wakacje za pasem. Zajęcia w szkołach i na uczelniach dobiegają końca. Jeszcze tylko ostatnie egzaminy - i wreszcie dwa miesiące odpoczynku! Ale lato to nie tylko okazja do naładowania akumulatorów. Właśnie teraz mnóstwo młodych ludzi dysponuje wolnym czasem i pragnie zarobić nieco pieniędzy. Szukają więc wakacyjnej pracy.
-
Dlaczego zmieniamy pracę? Bo pracodawca nie płaci w terminie, wynagrodzenie jest dla nas zbyt niskie, cały czas wyrabiamy nadgodziny. To są materialne powody, które możemy zauważyć i które widzi również nasze otoczenie. Jednak czasem zdarza się, że ogólnie jesteśmy zadowoleni z naszej pracy, ale jednak coś nas boli. Oto wewnętrzne sygnały mówiące, że czas rozejrzeć się za innymi ofertami o pracę.
-
Pracujemy w jednej firmie już jakiś czas. Może rok, może dwa lata - nieważne. W pewnym momencie dochodzimy do wniosku, że dotychczasowa kwota wynagrodzenia już nas nie satysfakcjonuje. Chcemy poprosić szefa o podwyżkę - tylko jak to zrobić?
-
Nie od dziś wiadomo, że pozycja kobiet i mężczyzn na rynku pracy nie jest taka sama. Problem stanowi zarówno istnienie zawodów silnie sfeminizowanych, takich jak nauczyciel czy pielęgniarka, do których panowie maja utrudniony dostęp, jak również nieobecność kobiet na stanowiskach kierowniczych.