Favore.plForumCzas wolny, o turystyce i sporcie

Co warto zwiedzić w czeskiej Pradze?

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Co warto zwiedzić w czeskiej Pradze?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • Aubiergine 22 lis 2010, 2:01
    Witajcie! Chciałbym skorzystać z porady forumowych globtroterówuśmiech Wybieramy się z chłopakiem do Pragi na kilka dni, bedzie to pod koniec roku a dokładniej między świętami i Nowym Rokiem. Slyszałam, że to piękne i ciekawe miasto. Możecie polecić najciekawsze miejsca do zobaczenia?
    Cytuj
  • r11 22 lis 2010, 7:19
    Praga jest świetna, jedno z najpiękniejszych miast jakie widziałam. Niestety z braku czasu zdążyłam tylko "zaliczyć" najsłynniejsze miejsca czyli Hradczany, most Karola i Stare Miasto z kościołem Tyńskim, katedra Św Wita... Niestety słynna Złota Uliczka jest w remoncie, a i most Karola chyba jeszcze też. Ale mimo to warto tam się wybrać. Polecam kanjpkę U cerneho volauśmiech
    Cytuj
  • Bandito 22 lis 2010, 8:28
    Na Starym Mieście blisko rynku jest Muzeum seksuuśmiech Polecam też Krizikową Fontannę, ale to chyba nie o te jporze roku...
    Cytuj
  • Gaik 22 lis 2010, 11:17
    Zajrzyj koniecznie na stara dzielnicę żydowską Józefów. A potem do muzeum Franza Kafkiuśmiech
    Cytuj
  • Blueberry28 22 lis 2010, 14:15
    Jak będziesz na Hradczanach to warto wejść do muzeum miniatur. A poza tym muzeum Alfonsa Muchy - jeśli ktoś lubi sztukęuśmiech
    Cytuj
  • marek_kk 22 lis 2010, 15:31
    Praktycznie całe centrum i stare miastouśmiech Poza atrakcjami zabytkowymi na każdym kroku można wypić doskonałe piwo!
    Tylko uwaga na kelnerów-oszustów, lubią sobie doliczać niewypite przez Ciebie piwo do rachunku mysląc, ze się nie zorientujesz. No i nie ma sensu jechac do centrum samochodem, bo prawie nigdzie nie można wjechać, a jak źle zaparkujesz to po 10 min będziesz miał blokadę. Lepiej tramwajem i metrem.
    Cytuj
  • MemoNemo 22 lis 2010, 17:42
    Ja też radzę zostawić samochód na parkingu. A jak będziecie chcieli zjeść tradycyjne jedzenie z piwkiem własnej roboty to na Starym Miescie "u Medvidku"
    Cytuj
  • Paniusia 22 lis 2010, 20:10
    Atrakcji do zwiedzania na pewno nie zabraknie, bo calutkie centrum Pragi jest na liście unesco jako historyczny zespół architektoniczny wyjątkowy na skalę światową.
    Szkoda tylko, że akurat trwają dość rozległe prace remontowe, ale i tak jest to fajne miejsce żeby sie zrelaksować i zobaczyc ciekawe miejsce. Byłam w Pradze wielokrotnie i chciałabym pojechać tam jeszcze nie raz.
    Cytuj
  • Blueberry28 22 lis 2010, 23:43
    Na spacery polecam Wyszehrad - historyczną siedzibę władców. Jest tam o wiele mnije turystów niż na Hradczanach, widac piekną panoramę Pragi. Warto zwrócić uwage na rotundę św. Marcina (romańska) to najstarsza budowla romańska w Pradze.
    Cytuj
  • 77henry 23 lis 2010, 0:28
    Na mnie duże wrażenie zrobil cmentarz żydowski na Józefowie, ale udało mi się tam wejść dopiero za trzecim podejściem, bo najpierw byłem w sobote, a w soboty zamknięte, a drugi raz to było jakieś żydowskie święto. W końcu się jednak udało, chociaż sporo kosztuje wejście. Ale warto.
    Cytuj
1 2 z 2  
Czas wolny, o turystyce i sporcie - dyskusje na forum