Favore.plForumFinanse, prawo, ubezpieczenia

Dodajoszusta. pl co o tym sądzicie

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Dodajoszusta. pl co o tym sądzicie

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
Wróć do forum: Finanse, prawo, ubezpieczenia 1 2 3 z 3  
  • MindZone 7 kwi 2011, 8:46
    Jakiś czas temu powstał portal dodajoszusta.pl, gdzie ludzie zamieszczają ostrzeżenia przed kontaktem czy korzystaniem z usług firm niewywiązujących się ze zleceń lub wręcz oszukujących innych.
    Czy nie coś w rodzaju sądu kapturowego albo nawet ostracyzm? Takie ostrzeżenia to coś w wizerunek tych, którzy być może mieli wpadkę z jednym klientem, ale ogólnie mogą być OK.
    Cytuj
  • Andorek 7 kwi 2011, 9:49
    no nie wiem, czy tak można. Jest to co najmniej kontrowersyjny pomysł. Jednak może to wynikać z bezsilności ludzi wobec władzy czy sądów. Tacy nieuczciwi delikwenci znają sztuki jak zamawiać i nie płacić, a przed sądem się wywiną bo znają jakieś kruczki prawne. I pewnie dlatego coś takiego powstaje.
    Cytuj
  • Cenzorek 7 kwi 2011, 11:21
    Zawsze to jakaś presja na nie do końca uczciwych ludzi. To nawet naturalne, że taka strona powstała. Dziwi mnie tylko dlaczego jedna, przecież internet mamy już od lat, a takie sprawy to nie nowość, że jeden drugiego kroi.
    Cytuj
  • ekonomista 7 kwi 2011, 12:23
    To zupełnie naturalne, że jedni chcą walczyć z innymi. Na pewno ci co założyli stronę sami zostali wyrolowani prze innych. A zasady marketingu mówią, że niezadowolony klient powie o tym 20 innym osobom. Zadowolony klient pochwali firmę tylko 5 osobom.

    Negatywne emocje mają z resztą większy wydźwięk niż pozytywne. łatwiej jest zauważyć żółty czy czerwony kolor niż szary. To zwraca uwagę. Tylko jak długo serwis będzie działać, bo tym o których tam się pisze, z tej inicjatyw raczej nie są zadowoleni.
    Cytuj
  • FinansowyKrawiec 7 kwi 2011, 14:00
    Mnie osobiście takie inicjatywy się podobają, bo to oznacza, że ludzie biorą sprawy w swoje ręce. Zapewne zawodzi ochrona prawna w Polsce i sfrustrowani bezczynnością organów ścigania ludzie sami się organizują.
    Jak tak patrzę na mapkę to najwięcej oszustów jak na razie jest na Mazowszu, Dolnym śląsku i Śląsku. Może za pół roku sytuacja się zmieni, ale Mazowsze raczej zostanie na pierwszym miejscu. Tam działała najwięcej firm.
    Cytuj
  • Dyrektor 7 kwi 2011, 14:35
    Pytanie czy to wszystko jest legalne. Nie mam na myśli rejestracji strony pod zmyślonym nazwiskiem czy coś takiego, ale czy takie przedsięwzięcia to nie jest łamanie prawa. Nazywanie kogoś oszustem bez żadnej podstawy jest jakby karalne albo można za to ponieść inny rodzaj odpowiedzialności.
    Oj ile razy chciałem kogoś nazwać oszustem czy złodziejem, ale ugryzłem się w język.
    Cytuj
  • Kwacho 7 kwi 2011, 18:24
    A kto w Polsce nie jest oszustem? na pierwszych i czołowych pozycjach wymieniłbym polityków wszystkich opcji, banki, firmy ubezpieczeniowe, a na końcu mafię, bo ta przynajmniej jest uczciwa.
    Jak kradnie to nie mówi, że robi to dla dobra klienta. Kradnie bo kradnie i już.
    Cytuj
  • Micro 7 kwi 2011, 19:33
    Czy jest bezprawne czy nie to raczej powinni się o to martwić ci co założyli stronę i ci co tam piszą. Nawet tam jest zaznaczone, że słowo oszust jest w znaczeniu pospolitym tego słowa, a nie ktoś kto został skazany za przestępstwo wyłudzenia czy jakiejś malwersacji.

    Tylko tych zgłoszeń do serwisu jest jakoś mało. Może nie każdy może tam pisać co chce.
    Cytuj
  • FinansowyKrawiec 7 kwi 2011, 22:59
    To kubeł zimnej wody na niesfornych kontrahentów, każdy wejdzie na takie strony choćby z ciekawości czy o jego partnerze handlowym czegoś nie piszą.
    Cytuj
  • FreeDOOM 8 kwi 2011, 0:45
    coś w rodzaju "naszej klasy" dla przedsiębiorców.
    Cytuj
1 2 3 z 3  
Finanse, prawo, ubezpieczenia - dyskusje na forum