Favore.plForumFinanse, prawo, ubezpieczenia

Formalności związane z wyjazdem do pracy do Niemiec, strona 3

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Formalności związane z wyjazdem do pracy do Niemiec

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • DR_ZYSK 18 kwi 2011, 10:50
    Ale aby płacić podatki trzeba postarać się o kartę podatkową Lohnsteuerkarte. Na dodatek po podstawy opodatkowania wliczane są wszelkie zasiłki co zwiększa podstawę. W Polsce takich zasiłków się nie wlicza.
    Składka zdrowotna wynosi aż 15.5 procent, ale oko. połowę 7,3 proc. płaci firma (Arbeitsgebernteil) a resztę pracownik.
    Cytuj
  • Jobseeker 18 kwi 2011, 11:25
    ja nie mam po co tam jechać, bo kurde języka nie znam. Strasznie trudny on jest. Wiem bo próbowałem się uczyć. Może niewłaściwie zacząłem, ale naprawdę mało intuicyjny on jest.
    Cytuj
  • ZielonaWyspa 18 kwi 2011, 15:24
    I z tego względu nie będzie masowych wyjazdów do Niemiec. Jeśli uczymy się języka to głównie angielskiego, później długo nic i pojawia się niemiecki rosyjski czy włoski.
    To Niemiec tak na stałe nie wyjedzie dużo osób. Może do prac sezonowych to bardziej, ale tak aby w ogóle tam wyemigrować to nie.
    Cytuj
  • Vatowiec 10 maj 2011, 12:41
    Niemiecki rynek pracy: Oferty głównie dla robotników
    Polscy specjaliści i menedżerowie nie wykazują do tej pory dużego zainteresowania migracją zarobkową do Niemiec – mówi nam Artur Skiba, wiceprezes Zarządu Stowarzyszenia Agencji Zatrudnienia, dyrektor zarządzający w firmie Antal International.

    Zdaniem speców od rekrutacji praca w Niemczech będzie dotyczyć raczej robotników i osób do prostych prac. W sumie to może zmniejszyć nam bezrobocie. Gorzej jak zaczną wyjeżdżać technicy, lekarze czy dentyści.
    Cytuj
  • SawkaE 4 lip 2011, 13:19
    Niemieckim pracodawcom zmiękła rura. Już nie stawiają na to aby szprechać po niemiecku. Najwidoczniej liczyli na roboli z POlski i się przeliczyli. Może i fachowcy są dobrzy ale szwargolić po niemiecku nie umieją.
    Cytuj
  • 100euro 4 lip 2011, 13:35
    Niemcy potrzebują ok 400 tys. pracowników dla podtrzymania wzrostu gospodarczego. Napływ z Polski ich mocno rozczarował. Bariera to język niemiecki. Zarobki hmmm. po odliczeniu kosztów życia nie wygląda to najlepiej wręcz bida z nędzą. Chyba, że ktoś dorwie 2 etaty to coś zarobi, ale nie będzie miał kiedy tego wydawać. Będzie za bardzo zmęczony. Pociągnie pół roku, no może rok i będzie miał dosyć.
    Cytuj
  • Biznesmenik 7 lip 2011, 17:15
    Daj sobie spokój 1200 euro netto. Po odliczeniu czynszu i kosztów życia niewiele z tej pensji zostanie.
    1200 euro * 4 zł/euro 4800 zł może i robi wrażenie, ale tylko pozornie. W Grecji średnia płaca to 2,5tys euro a w Niemczech dają 1200?
    Szkoda czasu na takie oferty.
    Cytuj
Finanse, prawo, ubezpieczenia - dyskusje na forum