Favore.plForumFinanse, prawo, ubezpieczenia

Jak unieważnić ślub kościelny?, strona 2

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Jak unieważnić ślub kościelny?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • latynowska8 26 sty 2011, 21:43
    Tak, ta które wnioskowała o to orzeczenie.
    Cytuj
  • Tre30n 27 sty 2011, 1:36
    No jak przecież to chyba trochę bez sensu nie? Skoro małżeństwo zostanie uznane za niebyłe to ani jedno ani drugie nie było, nie jest w małżeństwie prawda? To chyba logiczne...
    Cytuj
  • latynowska8 27 sty 2011, 6:10
    Wiem co mówię, bo miałam w rodzinie taki przypadek, że doszło do unieważnienia małżeństwa, ale tylko jedna osoba otrzymała zgodę na powtórny ślub, druga nie.
    Cytuj
  • Gaik 27 sty 2011, 10:02
    Chodziło być może o to, że osoba, z której winy małżeństwo zostało uznane za nieważne (bo np zataiła chorobę) nadal ma coś takiego, co nie pozwala jej zawrzeć innego związku małżeńskiego. W takich wypadkach rzeczywiście tak to się może skończyć.
    Cytuj
  • Ja80ja 27 sty 2011, 10:56
    A czy w przypadku gdy ktoś nie składał tej przysiegi małżeńskiej z własnej woli tylko przymuszony to jest przesłanka do unieważnienia?
    Cytuj
  • latynowska8 27 sty 2011, 13:11
    Myślę, że tak, bo przysięga jest ważna jeśli się ją składa z własnej nieprzymuszonej woli...
    Cytuj
  • caipirinha 27 sty 2011, 14:49
    Siostra mojego męża była w takije sytuacji więc moge coś na ten temat napisać. Otóż rzeczywiście tylko jedno z nich otrzymało orzeczenie o nieważnosci małżeństwa i była to ona, w dodaktu pomimo tego, że to jej były mąż złożył wniosek! A przyczyną była jego niedojrzałość psychiczna i uzależnienie od rodziców. Były potrzebne zeznania świadków, m.in. mąż byl swiadkiem i musiał tam trochę mówić jak wyglądaly ich realcje, różne tam takie sytauacje... A od momenu złożenia papierów w kurii do orzeczenia trwało to prawie dwa lata.

    Cytuj
  • becia_koronczarka 27 sty 2011, 17:25
    To wydaje mi się strasznie dziwne, żeby unieważnienie dostała jedna osoba, jakas bzdura, przecież nie może być jedna osoba w związku nie? No powiedzcie sami.
    Cytuj
  • Gaik 27 sty 2011, 19:47
    Jeśli małżeństwo zostanie uznane za nieważnie zawarte to żadne z małżonków nie jest związane sakramentem, ale to jeszcze nie oznacza, że może ponownie wziąć ślub kościelny, trzeba mieć na to zezwolenie. Bo jeżeli ktoś miał stwierdzoną przez sąd kanoniczny przeszkodę do zawarcia małżeństwa i ta przeszkoda nie została usunięta to nie jest w stanie złożyć waznej przysięgi małżeńskiej - to chyba logiczne.
    Cytuj
  • Tre30n 27 sty 2011, 22:50
    Dzięki za rady. A jeszcze jedno orientujecie sie jakie sa koszty takiego "procesu"?
    Cytuj
Finanse, prawo, ubezpieczenia - dyskusje na forum