Favore.plForumFinanse, prawo, ubezpieczenia

Jak unieważnić ślub kościelny?, strona 4

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Jak unieważnić ślub kościelny?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • Tre30n 29 sty 2011, 0:21
    Mój kumpel bierze sprawy w swoje ręce, mówi, że może on się podać jako tego winnego, powiedzieć, że był niedojrzały czy coś... byle by mu dali to unieważnienie... bardzo mu zależy. Ale jak dobrze zrozumiałem to gdyby tak uznali, że przypuśćmy był niedjrzały psychicznie to on nie dostanie zgody na ponowny ślub zgadza się?
    Cytuj
  • Cloudy 29 sty 2011, 7:30
    To zależy. Sąd bada sprawę dokładnie, przesłuchuje świadków, jeśli by orzekli, że w chwili zawarcia tamtego małżeństwa nie był dojrzały i jest ono nieważne, a udowodni, że teraz już dojrzał to może taką zgode dostać. Ale pewnie łatwo nie bedzie...
    Cytuj
  • latynowska8 29 sty 2011, 8:09
    Może znajdą się inne powody, niech przejrzy ten kodeks albo z kims się skonsultuje. A Ty jak rozumiem jesteś jego poełnomocnikiem?uśmiech Kolega nie może sam się na forum wypowiadać?
    Cytuj
  • Tre30n 29 sty 2011, 10:22
    Nie on bardzo dużo pracuje na dwie zmiany. no i nie ma w domu kompa.
    Cytuj
  • Celebryt 29 sty 2011, 11:28
    Zawsze da się unieważnić to kwestia wiary i pieniędzy. Wystarczy np. wspomnieć, że partner jest impotentem i nie nastąpi boski akt prokreacji. I papierek o unieważnieniu w kieszeni. Oczywiście za "co łaska".
    Cytuj
  • zott 11 cze 2013, 9:53
    Wiem, że przy tym jest strasznie dużo formalności. Najlepiej skontaktuj się z prawnikiem on na pewno Ci pomoże w tej kwestii. Albo innym rozwiązaniem jest znaleźć samemu odpowiedzi szukając w artykułach.
    Cytuj
  • xipi 11 cze 2013, 14:50     (ostatnio zmieniony przez autora 4 gru 2013, 9:44, w całości zmieniany 1 raz)
    Coś takiego jest bardzo trudne, ponieważ tu już trzeba wysyłać różne pisma do Watykanu. Sam proces jest bardzo długi. Oczywiście to wszystko co napisałem tyczy się tych osób, które chciałyby ponownie wziąć ślub kościelny.


    Cytuj
  • emgielka 23 cze 2013, 21:23
    Jeśli chcesz unieważnić ślub kościelny to lepiej porozmawiaj o tym z prawnikiem. Zobacz ofertę : http://teresaloga.pl/
    Cytuj
  • Carmelita 6 sie 2013, 10:03
    Unieważnić ślub kościelny jest bardzo trudno. Z reguły rozwody kościelne nie są udzielane. Trzeba naprawdę solidnych podstaw, by to osiągnąć. Zresztą po co brać ponownie ślub kościelny? Rozwód jest sprzeczny z doktryną kościoła i katolik nie powinien go w ogóle brać pod uwagę przymrużenie oka
    Cytuj
  • kifonda 14 cze 2014, 10:41
    Aby stwierdzić nieważność małżeństwa, musisz się do tego perfekcyjnie przygotować. Samemu może być ciężko, dlatego dobrze mieć po swojej stronie eksperta w dziedzinie prawa kanonicznego. Jeżeli nie znasz nikogo naprawdę obeznanego w temacie, to proponuję Michała Poczmańskiego: http://www.kancelaria-kanoniczna.com/
    Cytuj
Finanse, prawo, ubezpieczenia - dyskusje na forum