Favore.plForumFinanse, prawo, ubezpieczenia

Jakie zasiłki dla samotnej matki?

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Jakie zasiłki dla samotnej matki?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
Wróć do forum: Finanse, prawo, ubezpieczenia 1 2 3 z 3  
  • Ja80ja 19 lut 2011, 20:51
    Piszę w imieniu koleżanki, która jest w ciąży i będzie samotnie wychowywać swoje dziecko. Ojciec chce uznać dziecko, aczkolwiek to się jeszcze okaże, bo na niego za bardzo nie można liczyć ogólnie mówiąc. Czy ona może dostać jakiś zasiłek dla samotnej matki na dziecko? Czy ewentualnie jakieś jeszcze zasiłki by przysługiwały?
    Cytuj
  • 30m1n1k4 19 lut 2011, 21:43
    Ale to zależy od wielu czynników, m.in. własnie czy dziecko zostanie uznane przez ojca, od dochodu na osobe w rodzinie. Trzeba się konkretnie w MOPS dowiedzieć...
    Cytuj
  • Mizantrop 19 lut 2011, 23:27
    Jak urodzi dziecko dostanie 1000zł becikowego.
    Cytuj
  • KoKoszka 20 lut 2011, 1:02
    No niestety coś za coś - jeżeli ojciec dziecka będzie wpisany w urzędzie stanu cywilnego to w świetle prawa koleżanka nie będzie samotną matką. A więc nie dostanie zasiłku dla samotnej matki, natomiast może dostać rodzinne. Ale to ponoć grosze i trzeba wykazać bardzo maly dochód na osobę...
    Cytuj
  • Ja80ja 20 lut 2011, 7:28
    No dochody ma bardzo małe, bo sama mało zarabia, a chłopak jej czasem coś dorzuci, ale na stałe się nie dokłada. Mieszka z rodzicami, ale z tego co wiem mają osobne pieniądze. A nie wiecie jaki trzeba miec dochód żeby ten zasiłek dostać?
    Cytuj
  • Barbra67 20 lut 2011, 10:33
    Jeżeli dziecko dostanie nazwisko ojca, to matce będzie przyslugiwał zasiłek rodzinny, może też dostać jednorazową zapomoge z tytułu urodzenia dziecka. Ale skoro ojciec chce dziecko uznać (i uzna) matka może przecież złożyć pozew o alimenty.
    Cytuj
  • Ja80ja 20 lut 2011, 11:31
    Tylko, że on ich i tak nie bedzie płacił:/
    Cytuj
  • Barbra67 20 lut 2011, 13:10
    Tak czy owak MOPS będzie wymagał, aby najpierw matka założyła sprawę o alimenty, bo według prawa również na ojcu spoczywa obowiązek łożenia na dziecko. Chyba że z jakiegoś powodu powództwo o ustalenie świadczenia alimentacyjnego zostanie oddalone przez sąd. Jeśli uzna dziecko - załozyć sprawę o alimenty!
    Cytuj
  • nouv88 20 lut 2011, 15:17
    Barbra67 napisał:Jeżeli dziecko dostanie nazwisko ojca, to matce będzie przyslugiwał zasiłek rodzinny, może też dostać jednorazową zapomoge z tytułu urodzenia dziecka. Ale skoro ojciec chce dziecko uznać (i uzna) matka może przecież złożyć pozew o alimenty.
    Czy ta zapomoga to nie jest przypadkiem tzw "drugie becikowe"? Chciałabym sie dowiedzieć komu ono przysługuje.
    Cytuj
  • Tessa56 20 lut 2011, 17:36
    Za samotną matkę uznaje się wtedy gdy ojciec dziecka jest nieznany albo nie żyje.
    Cytuj
1 2 3 z 3  
Finanse, prawo, ubezpieczenia - dyskusje na forum