Favore.plForumFinanse, prawo, ubezpieczenia

Jakie zasiłki dla samotnej matki?, strona 2

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Jakie zasiłki dla samotnej matki?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • becia_koronczarka 20 lut 2011, 21:18
    Nie tylko, bo jesli ktoś jest w trakcie rozwodu, rozwiedziony albo w trakcie separacji (sądownie potwierdzonej) to też się kwalifikuje jako samotny rodzic.
    Cytuj
  • Aurelka 21 lut 2011, 0:36
    Lepiej pozwać ojca o alimenty! Przecież on też powinien utrzymywać dziecko. A zasiłki u nas dają tylko tym, którzy naprawdę nie mają co do garnka włożyć, zresztą to są tak śmieszne kwoty, że i tak niewiele dają... Mam w rodzinie osobe, która jest samotną matką i dostaje jeśli się nie mylę 170złotych. Tyle co nic :/
    Cytuj
  • Barbra67 21 lut 2011, 7:07
    nouv88 napisał:
    Barbra67 napisał:Jeżeli dziecko dostanie nazwisko ojca, to matce będzie przyslugiwał zasiłek rodzinny, może też dostać jednorazową zapomoge z tytułu urodzenia dziecka. Ale skoro ojciec chce dziecko uznać (i uzna) matka może przecież złożyć pozew o alimenty.
    Czy ta zapomoga to nie jest przypadkiem tzw "drugie becikowe"? Chciałabym sie dowiedzieć komu ono przysługuje.
    Tak się mówi na to. Nie jestem pewna, ale chyba dochód na osobe nie może przekraczać 500 zł z groszami, wtedy w MOPSie trzeba złożyć wniosek przed ukończeniem pierwszego roku życia dziecka aby otzrymać to "drugie becikowe"
    Cytuj
  • Ja80ja 21 lut 2011, 8:21
    No tak z tego co piszecie lepsze by były alimenty tylko do tego musi ojciec dziecko uznać, a to nie jest pewne.
    Cytuj
  • Aurelka 21 lut 2011, 12:16
    Są jeszcze testy na ustalenie ojcostwauśmiech Bez przesady, dlaczego facet ma się migać, a płacić za niego państwo i to nędzne grosze.
    Cytuj
  • Barbra67 21 lut 2011, 14:03
    Co do tych dochodów koleżanki to zdaje się, że jeśli mieszka z rodzicami to ich dochody też są brane pod uwagę. Mają wspólne gospodarstwo. Chyba żeby jakoś wykazać, że rodzice jej odnajmują pokój czy coś...
    Cytuj
  • Niania90 21 lut 2011, 15:29
    Z tego co widzę to niewielka ta pomoc dla samotnych matek... 170zł? Przecież to śmieszne nie uważacie?
    Cytuj
  • Zoe87 21 lut 2011, 16:47
    Barbra67 napisał:Co do tych dochodów koleżanki to zdaje się, że jeśli mieszka z rodzicami to ich dochody też są brane pod uwagę. Mają wspólne gospodarstwo. Chyba żeby jakoś wykazać, że rodzice jej odnajmują pokój czy coś...
    Ale chodzi o dochód na osobe w rodzinie, a więc matka, ojciec, dzieci. W tym wypadku liczy sie dochód tej samotnej matki, a nie je rodziców, wujka, babci czy z kimkolwiek mieszka.
    Cytuj
  • Cloudy 21 lut 2011, 20:03
    No to jest fakt... te zasiłki w żaden sposób nie ratują matek, które samotnie wychowuja dzieci. No chyba, że ktoś zarabia dużo ,a le w takim wypadku o te nędzne 170 zł czy około 60 rodzinnego nie bedzie się dopominał...
    Cytuj
  • panchita 21 lut 2011, 23:18
    Noo naprawdę słabo. Moja znajoma została sama z córką jak ta miała 2 latka (mąż ją zostawił) dostała alimenty, ale nie za wielkie, coś koło 500 zł. W związku z tym nie należal jej sie już żaden zasiłek, w dodatku mała zaczęła chorować i nie mogła chodzic do przedszkola tylko opiekunka... straszna sytuacja.
    Cytuj
Finanse, prawo, ubezpieczenia - dyskusje na forum