Favore.plForumFinanse, prawo, ubezpieczenia

Urlop dla ojców - na jakich warunkach?

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Urlop dla ojców - na jakich warunkach?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
Wróć do forum: Finanse, prawo, ubezpieczenia 1 2 3 z 3  
  • Stinaa 19 wrz 2010, 14:58
    Wiele sie ostatnio mówiło o tzw urlopie ojcowskim, w różnych mediach o tym słyszałam i z tego co zrozumiałam idea jest taka żeby ojciec mógł być z matką i dzieckiem zaraz po porodzie.
    A mojemu mężowi powiedziano w zakładzie pracy, że może wykorzystać taki urlop tylko jeśli dostarczy na pismie, że matka nie przebywa w tym czasie na urlopie macierzyńskim ani innym (pracuje). Czyli sprzeczne mamy informacje, czy ktoś może mi wytłumaczyć jak to jest z tym urlopem ojcowskim?

    Cytuj
  • Manolito 19 wrz 2010, 17:57
    Jeśli chodzi o urlop ojcowski to pracodawca nie może się domagać zaświadczeń o tym co robi matka dziecka. To jest zapisane w Kodeksie Pracy z tego co się orientuję.


    Cytuj
  • Zoe87 19 wrz 2010, 20:20
    No chyba, że Twój mąż chciałby iśc na urlop macierzyński zamiast Ciebie albo dodatkowy macierzyński...
    Cytuj
  • Grantorino 19 wrz 2010, 23:09
    A, bo pracodawcy sami sie nie orientują i mylą urlop ojcowski z innymi urlopami. Ja sam musiałem uświadamiać swojego szefa w tej materii, ale urlop ojcowski dostałemuśmiech
    Cytuj
  • Zoe87 20 wrz 2010, 0:38
    Bo pracodawca tan naprawdę nie robi żadnej łaski, musi wyrazić zgodę na wykorzystanie takiego urlopu. Nieważne czy matka jest na macierzyńskim czy nie, to w ogóle nie ma znaczenia. To urlop tylko dla tatusiówuśmiech
    Trzeba tylko złożyć wniosek i kopię aktu urodzenia dziecka.

    Cytuj
  • Barbra67 20 wrz 2010, 6:51
    Pracodawca nie może odmówić męzowi urlopu ojcowskiego w wymiarze 1 tygodnia, niezależnie od tego czy Ty jesteś na urlopie czy zwolnieniu. Możecie byc w tym samym czasie na urlopie (i poniekąd o to chodzi) Trzeba tylko złozyć wniosek co najmniej 7 dni przed i do tego musi być dołączony akt urodzenia.
    Ale tego urlopu nie trzeba wykorzystać od razu po narodzinach dziecka, macie na to rokuśmiech

    Cytuj
  • caipirinha 20 wrz 2010, 8:09
    A ile dokładnie przysługuje tego urlopu? Bo ja słyszałam coś chyba o dwóch tygodniach...
    Cytuj
  • Grantorino 20 wrz 2010, 10:38
    W 2010 urlop tacierzyński wynosi 7 dniuśmiech
    Cytuj
  • Zoe87 20 wrz 2010, 13:35
    Ma być 14 dni, ale to dopiero w 2012uśmiech
    Cytuj
  • Stinaa 20 wrz 2010, 16:31
    A jeśli mąż pracuje od pn do pt to czy ten urlop liczy się jako tydzień od poniedziałku do niedzieli czy do wtorku, żeby było 7 dni pracujacych?
    Cytuj
1 2 3 z 3  
Finanse, prawo, ubezpieczenia - dyskusje na forum