Favore.plForumKomputery, Internet, telefony

Jakiego antywirusa polecacie, strona 2

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Jakiego antywirusa polecacie

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • Crack 10 kwi 2011, 10:19
    Problemem z pakietami zabezpieczeń jest taki, że ludzie nie potrafią dokładnie skonfigurować programu i coś tam mieszają w ustawieniach a potem się dziwią że pliki zagrożone zostają jak wcześniej dostały zgodę na instalację jako bezpieczne...

    Bardzo dobry antyvir Norton też jak mu dasz komendę zainstaluj jakieś badziewie, które jest szkodliwe... to na twoje polecenie puści ale domyślnie blokuje i daje czerwony alert zagrożenia danego pliku.. Niektóre ustawienia fabryczne po instlacji są wręcz tragiczne. Gdata po wykryciu wirusa na dysku zamiast go usunąć, wyleczyć czy choćby przenieść do kwarantanny to ... odnotowuje to w logu. No jakiś nonsens.
    Cytuj
  • Matryca4 10 kwi 2011, 12:12
    Najlepszym zabezpieczeniem jest zdrowy rozsądek. Nie pobiera się programów w sieci nie uruchamia się ich bezmyślnie. Może tak to biło się kiedyś, ale nie teraz.
    Co do technologii sandboxa to można skorzystać zewnętrznych rozwiązań jak np. sandboxIE. Kosztuje ok 140 zł, ale licencja jest chyba dożywotnia.
    Cytuj
  • FireWaLL 10 kwi 2011, 14:09
    Nikomu nie poleciłbym McAfee bo to bardzo słaby pakiet, a jego wykrywalność żenująco niska. Jeszcze gorszy to Arcavir. Ten propgram prawie nic nie wykrywa co najwyżej firewall komunikuje, że jakiś program chce połączyć się z siecią.
    W Polsce z 8 lat temu królował MKS_vir, ale teraz to pakiet low-endowy dla amatorów o mocnych nerwach. Ja bym został przy Kasperskym ewentualnie przy Nortonie. To dwa najskuteczniejsze pakiety bezpieczeństwa.
    Cytuj
  • Cenzorek 10 kwi 2011, 15:47
    A ja sobie myślę, że niektórzy producenci sami tworzą wirusy, aby później pokazać jaki to ich produkt jest dobry bo wykrywa coś co inne produkty nie potrafią. No bo jak tu wytłumaczyć fakt, że jeden program wykrywa zagrożenie zanim ono jeszcze się pojawi w dużej ilości. Łut szczęścia? Wątpię. To samonapędzająca się machina marketingowa służąca jedynie celom zarobkowym.
    Cytuj
  • AMD64 10 kwi 2011, 19:24
    Norton... mam i polecam. Pierwszy raz go miałem w wersji 2002 / 2003 w późniejszych wersjach pojawiły się problemy z aktywacją co było bardzo wkurzające. Porzuciłem ten produkt na rzecz Kaspra. Jednak później powróciłem do Nortona i na razie nie ma powodów do narzekań. Kaspersky ma za to najlepszy firewall ze wszystkich, ale to jeszcze nie powód, aby od razu się na niego rzucać.
    Jeśli ktoś nie lubi Rosjan - wszak KIS to wynalazek Rosyjski, to może spróbować F-Secure. W 2010 roku program ten zdobył tytuł najlepszego programu według AV. Nie korzystałem i nie wiem czy jest tak dobry, ale skoro niezależna organizacja sprawdziła to może tak jest.
    Cytuj
  • FireWaLL 10 kwi 2011, 21:54
    najbardziej interesujący jest pakiet G-Data. Ma dwa silniki antywirusowe, Bitdefender (kiedyś był to kaspersky) oraz Avast. Co ciekawe G-Data to wymysł niemiecki, ale Avast to produkt Słowacki, a Bitdefender... rumuński.
    Dosyć ciekawa egzotyka. język język
    Cytuj
  • Barnaba56 10 kwi 2011, 23:50
    Rumuński??? O to może produkt wyciąga tajne dane, bo Rumunii są z tego znani. Najbardziej skuteczny sposób zarabiania to na "Pandę"
    Cytuj
  • AMD64 11 kwi 2011, 6:35
    Barnaba56 napisał:Rumuński??? O to może produkt wyciąga tajne dane, bo Rumunii są z tego znani. Najbardziej skuteczny sposób zarabiania to na "Pandę"
    To znaczy jaki?
    Cytuj
  • Barnaba56 11 kwi 2011, 8:51
    Pan da, Pan da i wyciągasz rękę do jegomościa wielki uśmiech
    Cytuj
  • 7Dekoder 11 kwi 2011, 9:22
    Są jeszcze te rozwiązania typu cloud czyli bezpieczeństwo w chmurze. Własnie Panda w tym przoduje (ale nie ta Pan da) tylko skuteczność takiej ochrony jest wątpliwa. Panda pochodzi z Hiszpanii, ale jej temperament już taki nie jest w walce ze szkodnikami. Słaba detekcja i jeszcze gorsze leczenie zainfekowanych plików. To może być coś pomocne, ale jako podstawowa ochrona nigdy w życiu przynajmniej na razie.
    Cytuj
Komputery, Internet, telefony - dyskusje na forum