Favore.plForumPozostałe tematy

Kiełki, strona 2

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Kiełki

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
Wróć do forum: Pozostałe tematy  1 2 3 z 3  
  • Ruda_hanka 29 lip 2010, 10:42
    Z doświadczenia polecam fasolę mung. Jest smaczna, szybko kiełkuje i zawsze wychodzi przymrużenie oka
    Ze słonecznikiem nie mam najlepszych doświadczeń, niestety ziarna mi zgniły i nic z tego nie wyszło smutny Ale możesz spróbować, jeśli bardzo lubisz, może ja miałam złe nasiona po prostu....
    Cytuj
  • AAnka 29 lip 2010, 14:23
    Ja polecam lucernę, bardzo szybko kiełkuje i jest smaczna. Bardzo dobry dodatek na kanapki itp.
    Co do słonecznika, to ja też nie miałam szczęścia. Myślę, że trzeba trafić na dobre nasiona. To dość istotne. Trzeba też pamiętać, żeby kupować specjalne nasiona do kiełkowania.
    Cytuj
  • makatka 29 lip 2010, 17:29
    Ostatnio posadziłam kiełki sezamu i rzeżuchy. Są takie małe, że zapchały mi te kanaliki skrzywienie Macie na to jakiś sposób?
    Cytuj
  • Ruda_hanka 29 lip 2010, 20:30
    makatka napisał:Ostatnio posadziłam kiełki sezamu i rzeżuchy. Są takie małe, że zapchały mi te kanaliki skrzywienie Macie na to jakiś sposób?
    Przede wszystkim musisz dobrze włożyć te koreczki. Są właśnie po to, żeby woda schodziła, a kanaliki się nie zapychały przymrużenie oka
    Trzeba uważać, bo łatwo przy takich małych nasionkach o zapchanie, a jak woda nie schodzi, to potem kiełki gniją smutny
    Cytuj
  • makatka 29 lip 2010, 22:56
    No właśnie, sezam zupełny niewypał... Przez te zatkane kanalików woda rzeczywiście nie schodziła i zamiast kiełkować, mam włochate nasionka... smutny
    Cytuj
  • AAnka 30 lip 2010, 6:07
    A może w ogóle za dużo podlewałaś? Ja kiedyś miałam sezam i nie było problemu - wyszedł świetnie!
    Cytuj
  • makatka 30 lip 2010, 9:01
    podlewałam dwa razy dziennie, tak pół szklanki... To pewnie przez te zapchane kanały skrzywienie A mogło mieć wpływ też to, że sezam był na samym dole?? Może ziarenka miały za mało światła? Bo dwa piętra od góry wyszły idealnie, a woda też czasami zalegała...
    Cytuj
  • Ruda_hanka 30 lip 2010, 10:14
    makatka napisał:podlewałam dwa razy dziennie, tak pół szklanki... To pewnie przez te zapchane kanały skrzywienie A mogło mieć wpływ też to, że sezam był na samym dole?? Może ziarenka miały za mało światła? Bo dwa piętra od góry wyszły idealnie, a woda też czasami zalegała...
    Światło jest raczej nie wskazane. Kiełki lepiej trzymać w półcieniu. Najważniejsze, to żeby miały dostęp tlenu no i żeby woda nie zalegała (pewnie to w Twoim przypadku zaszkodziło najbardziej...).

    Lepiej podlewać przegotowaną wodą, tak gdzieś wyczytałam i trzymam się tego. Zresztą można spokojnie lać 2, a czasem nawet 4 razy dziennie. Po prostu przy takich małych nasionkach lepiej od razu się upewnić, że cała woda spłynie i potem wylać tą wodę z dołu, żeby nie zalegała, bo też niefajnie pachnie.

    Ale jak nabierzesz wprawy to Ci wszystko wyjdzie przymrużenie oka
    Cytuj
  • karolka84 30 lip 2010, 10:44
    hej! pamiętajcie, że kiełki trzeba przed wyłożeniem na kiełkownicę zamoczyć na kilka godzin. Piszę, bo pierwszy raz jak to robiłam to zupełnie zapomniałam i wrzuciłam takie prosto z paczki. No i niewiele z tego wyszło... przymrużenie oka Ale teraz już pamiętam i jest całkiem spoko.
    Cytuj
  • tolina 30 lip 2010, 14:25
    zamoczyć?! zupełnie pominęłam ten etap... Wrzuciłam właśnie tak z paczki prosto do kiełkownicy... Trochę się dziwiłam, bo jak pierwszy raz podlałam to wszystkie się razem koło kanalików umieściły. Pewnie jak są namoczone to nie ma takich problemów. Myślicie, że lepiej wyrzucić to co wyłożyłam bez namoczenia i posadzić nowe?? Trochę mi szkoda czasu na takie nieudane... Dzięki za radę karolka84 uśmiech
    Cytuj
Pozostałe tematy - dyskusje na forum