Favore.plForumSzkoły, kursy, szkolenia, korepetycje

Sposoby na efektywną naukę języka obcego, strona 2

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Sposoby na efektywną naukę języka obcego

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • magdallenka 27 wrz 2010, 12:09
    Czytanie jest świetne. Jak uczyłam się języków obcych to starałam się maksymalnie dużo czytać, gazet, książek - wszystko to jest tak naprawdę żywy język. Do tego stronki w necie, naprawdę pomaga . Polecam też dużo oglądać i słuchać, ja np. słuchałam radia i oglądałam zagraniczne stacje TV.
    Cytuj
  • malolata 27 wrz 2010, 12:30
    Ja bym bardzo chętnie czytała książki w oryginale, tylko dostęp jest ograniczony smutny Jak widzę ceny zagranicznych książek w empiku, to mi ręce opadają, a ile można tam siedzieć na miejscu i czytać, to przecież żadna przyjemność.
    Cytuj
  • magdallenka 27 wrz 2010, 15:29
    Radzę poszukać dobrze zaopatrzonej biblioteki. Jeśli nie masz dostępu do biblioteki uniwersyteckiej, w której na pewno znajdziesz dużo zagranicznych lektur, to przejrzyj biblioteki miejskie, często można się bardzo miło zaskoczyć. Ostatecznie są też antykwariaty, tylko tam raczej nie znajdziesz nic aktualnego, więc jest szansa, że będziesz się uczyć mało przydatnych archaizmów :/
    Cytuj
  • andriej 27 wrz 2010, 17:55
    Polecam http://books.google.pl/bkshp?hl=pl&tab=wp - świetna baza książek przymrużenie oka Znajdziesz mnóstwo książek zagranicznych.
    Cytuj
  • animatorka 27 wrz 2010, 20:09
    Warto znaleźć obcojęzycznych znajomych przymrużenie oka To jest świetna metoda - konwersacje za darmo, do tego łatwiej się przełamać, gdy masz ogromną chęć coś powiedzieć. Nabierasz wprawy i rozgadujesz się przymrużenie oka Ja mam to szczęście, że mam kilku takich znajomych i od tego czasu nie chodzę na kursy językowe przymrużenie oka
    Cytuj
  • magdallenka 27 wrz 2010, 21:43
    animatorka napisał:Warto znaleźć obcojęzycznych znajomych przymrużenie oka To jest świetna metoda - konwersacje za darmo, do tego łatwiej się przełamać, gdy masz ogromną chęć coś powiedzieć. Nabierasz wprawy i rozgadujesz się przymrużenie oka Ja mam to szczęście, że mam kilku takich znajomych i od tego czasu nie chodzę na kursy językowe przymrużenie oka
    Ja poszłam na całość i mój native speaker zostanie moim mężem przymrużenie oka Przyznam, że na żadnych lekcjach nie nauczyłam się tylu tak przydatnych słówek, jak podczas tego związku przymrużenie oka
    Cytuj
  • dzikaroza 28 wrz 2010, 1:04
    W momi przypadku trudno o takich zagranicznych znajomych smutny
    Cytuj
  • animatorka 28 wrz 2010, 7:58
    Zawsze możesz po prostu zapłacić za lekcje z native speakerem, tak dla ćwiczenia konwersacji.
    Cytuj
  • magdallenka 28 wrz 2010, 9:23
    Radzę poszukać w internecie, na niektórych serwisach można znaleźć ludzi, którzy szukają znajomych, z którymi będą mogli ćwiczyć np angielski prze skype. Moim zdaniem to bardzo fajna inicjatywa.
    Cytuj
  • animatorka 28 wrz 2010, 13:11
    magdallenka napisał:Radzę poszukać w internecie, na niektórych serwisach można znaleźć ludzi, którzy szukają znajomych, z którymi będą mogli ćwiczyć np angielski prze skype. Moim zdaniem to bardzo fajna inicjatywa.
    Bardzo fajny sposób, znasz może jakieś konkretne strony, gdzie kogoś takiego można znaleźć?
    Cytuj
Szkoły, kursy, szkolenia, korepetycje - dyskusje na forum