Favore.plForumSzkoły, kursy, szkolenia, korepetycje

Sposoby na efektywną naukę języka obcego, strona 4

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Sposoby na efektywną naukę języka obcego

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • Daria05 13 maj 2011, 9:29
    Cambridge to dobre wydawnictwo. Choć szkoły językowe także zaopatrują swoich uczniów w podręczniki, to zawsze dodatkowo można coś dokupić. Na kablu i satelicie faktycznie jest wiele programów, które mogą być przydatne w opanowaniu języka. Zwłaszcza te informacyjne.
    Cytuj
  • fajqa 25 lip 2011, 23:31
    no. 1 filmy w oryginalnej wersji jezykowej
    no. 2 ksiązki po angielsku
    no. 3 rozmówki po angielsku, na chacie lub z nativem
    no. 4 słuchanie piosenek
    no. 5 nauka słówek - gdy utrwalalem te z kursu Speak Upa to po prostu pisałem sobie tematyczne słówa do zeszytu tak aby można było je sobie zasłonic kartką i tłumaczyć wyrywkowo.

    Warto też sobie regulanie gdzieś pojechać za granice i cwiczyć obycie z językiem.
    Cytuj
  • karolap3 19 sie 2011, 13:26     (ostatnio zmieniony przez autora 19 sie 2011, 13:50, w całości zmieniany 1 raz)
    witam was wszystkich nigdy nie mialam styczności z językiem ang chciałabym sie sie go nauczyć ale za bardzo nie podchodzi mi ten język zna ktos jakiś sposób aby go opanować?
    Cytuj
  • nadobnij 22 sie 2011, 12:22
    Hm... ja radzę próbować przede wszystkim nauki słownictwa, pozaglądać również na forach, blogach za gramatyką i opanować tworzenie czasów. Bardzo dobre są kursy w szkołach językowych, ich poziom jest bardzo wysoki. Nie zawsze jednak wszyscy wybierają je, szczególnie starsi, gdyż mogą czuć się skrępowani wśród rzeszy młodzieży, albo zapracowani, nie mający za wiele czasu. Dla nich jest jeszcze inny wygodny sposób nauki- przez internet np. przez skype albo przez telefon, tak jak to robi english-by-phone.
    Cytuj
  • Meggi85 24 mar 2014, 9:21     (ostatnio zmieniony przez autora 24 mar 2014, 9:22, w całości zmieniany 1 raz)
    Mnie strasznie przypadł do gustu kurs multimedialny SuperMemo. Dla doroslych są genialnie przemyślane i to czego się uczę samo zostaje w glowie, a nie trzeba siedzieć i wkurwać na siłę. Do tego dla mnie ogromne udogodnienie, że jest także w wersji na androida dzięki czemu mogłam sobie wgrać na tableta i mieć ze sobą w podróży. Kupiłam też jeden kurs dla synka i Smok Memo fajnie w formie zabawy przekazuje dziecku wszystko.
    Cytuj
  • Daria05 25 mar 2014, 8:06
    Kursy powinny być prowadzone pod okiem doświadczonego lektora, a tablet z androidem może być pomocą.
    Cytuj
  • Glendzior 25 mar 2014, 13:26     (ostatnio zmieniony przez autora 28 mar 2014, 11:28, w całości zmieniany 1 raz)
    słyszałem ostatnio sporo reklam nauki języka metodą hammonda czy jakoś tak, czy to skuteczne tak jak zapewniają?


    [url=http://regiomoto.pl/portal/samochodowa-mapa-polski-fotoradary-korki-remonty-planowanie-tras]samochodowa mapa polski[/url]
    Cytuj
  • Meggi85 30 mar 2014, 10:07
    Daria05 napisał:Kursy powinny być prowadzone pod okiem doświadczonego lektora, a tablet z androidem może być pomocą.
    Niestety nie każdy może sobie na to pozwolić zarówno finansowo jak i nie ma tyle czasu, żeby się zorganizować. Obecnie kursy multimedialne to świetne rozwiązanie dla tych, którzy chcieliby podszkolić język i zająć się efektywnym zapamiętywaniem słówek. Mnie super memo bardzo odpowiada, a mam porównanie do wielu stacjonarnych kursów. Jest to metoda warta polecenia.
    Cytuj
  • 2 kwi 2014, 13:24
    Z własnego doświadczenia polecam słuchać radio w danym języku i próbować czytać książki czy oglądać telewizję.
    Cytuj
  • Daria05 3 kwi 2014, 9:29
    Meggi85 napisał:
    Daria05 napisał:Kursy powinny być prowadzone pod okiem doświadczonego lektora, a tablet z androidem może być pomocą.
    Niestety nie każdy może sobie na to pozwolić zarówno finansowo jak i nie ma tyle czasu, żeby się zorganizować. Obecnie kursy multimedialne to świetne rozwiązanie dla tych, którzy chcieliby podszkolić język i zająć się efektywnym zapamiętywaniem słówek. Mnie super memo bardzo odpowiada, a mam porównanie do wielu stacjonarnych kursów. Jest to metoda warta polecenia.
    To racja. Nie każdego stać. Jednak czasem są możliwości, np. zaoszczędzenia na wakacjach, etc.
    W naukę języka warto zainwestować.
    Cytuj
Szkoły, kursy, szkolenia, korepetycje - dyskusje na forum