Favore.plForumSzkoły, kursy, szkolenia, korepetycje

Sposoby na efektywną naukę języka obcego, strona 6

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Sposoby na efektywną naukę języka obcego

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • Bartniczka 7 wrz 2014, 19:58
    Na pewno samozaparcie i regularne powtarzanie. Ważna jest szkoła, którą wybierzesz, a właściwie lektorzy - tutaj polecam native speakerów.
    Poza tym warto kupić jakieś zestawy dodatkowych ćwiczeń do samodzielnej pracy lub repetytorium z ćwiczeniami. Jakieś fiszki przyklejone w różnych miejscach, przy okazji ich czytania - powtarzasz, no i oglądanie filmów w oryginale też pomaga.
    Cytuj
  • Daria05 8 wrz 2014, 8:29
    Bartniczka napisał:Na pewno samozaparcie i regularne powtarzanie. Ważna jest szkoła, którą wybierzesz, a właściwie lektorzy - tutaj polecam native speakerów.
    Poza tym warto kupić jakieś zestawy dodatkowych ćwiczeń do samodzielnej pracy lub repetytorium z ćwiczeniami. Jakieś fiszki przyklejone w różnych miejscach, przy okazji ich czytania - powtarzasz, no i oglądanie filmów w oryginale też pomaga.
    Nie jestem pewna, czy warto specjalnie coś dokupywać. Jeżeli chodzisz na dobry kurs językowy, to w zasadzie wszystko, co niezbędne posiadasz. Owszem warto wspierać naukę różnymi środkami - aplikacje na telefon, oglądanie filmów w angielskiej wersji, itd.
    Cytuj
  • zonja 9 wrz 2014, 8:09
    Jestem po kursie online w empik school i powiem,z e całkiem dobrze mi poszło, nie spodziewałam się, ze tak szybko ogarnę niemiecki nie wychodząc w ogóle z domu. Polecam ten sposób bo zajęcia odbywały się w małych grupach, dlatego efekty widać bardzo szybko.
    Cytuj
  • Opolanka 17 wrz 2014, 14:26
    Gutoslawa napisał:Taka nauka mimochodem, związana bardziej z rozrywką niż z nauką daje bardzo dobre efekty i jest świetnym uzupełnieniem nauki z książek, której moim zdaniem nie da się ominąć.
    Niekoniecznie. To nie jest nauka mimochodem, ale naturalny sposób osłuchiwania się z językiem. To tak, jak wyjedziesz do innego kraju, gdzie ciągle tkwisz w otoczeniu danego języka. Nie sądzę, żeby wtedy nauka odbywała się "mimochodem". A to przecież najlepszy sposób nauki języka obcego.

    Masz racje, że bez podręczników i ćwiczeń nie da się tego zrobić dobrze, bo jakby nie było język to uporządkowany system, więc trudno poznać jego prawidłowości, jeśli nie korzysta się z książek i nauczyć się ich ze słuchu.

    Cytuj
  • Daria05 18 wrz 2014, 8:53
    Zonja, małe grupki to podstawa. Tak miałam w Speak Up. Jak dla mnie to renoma placówki ma największe znaczenie, bo daje nam jakąś pewność w skuteczność nauki. języka.
    Cytuj
  • Meggi85 25 wrz 2014, 10:25
    Dużo osób to Speak Up poleca. Mnie podoba się u nich to, że robią jednak test na poziom umiejętności. Fajnie są zorganizowane salki. Jeszcze się u nich nie uczyłam, a jedynie miałam ten test robiony, ale wydaje się wszystko tak jak być powinno.
    Cytuj
 1 2 3 4 5 6 z 6
Szkoły, kursy, szkolenia, korepetycje - dyskusje na forum