więcej
No nie wiem czy firmy mają lepiej. Przepisy nakładają one na pracodawcę np. obowiązek wyposażenia telepracownika w atestowany i bezpieczny pod względem wymogów BHP sprzęt biurowy, przy jednoczesnej odpowiedzialności za niego jak za osobę pracującą w firmie.
A taki sprzęt kosztuje. Lepiej więc aby pracownik miał własny sprzęt, ale czasem jest to niemożliwe i zaczynają się schody.
| Dodano: 3 sty 2011, 13:00
więcej
Od 2011 roku osoby fizyczne będą mogły bez podatku przetransferować udziały lub akcje do spółki kapitałowej. Takie przywileje mają obecnie tylko ci z CIT.
Do tej pory jest tak, że jak fizyczny wnosi aportem do spółki wkład niepieniężny w zamian za udziały to powstaje u niego przychód do opodatkowania. Od 2011 roku na podstawie art 22 ust 8a i 8b dla fizycznego nie powstanie przychód ani też powstanie koszt jego uzyskania gry:
*w zamian za wnoszony wkład (udziały, akcje) otrzyma udziały lub akcje innej spółki plus ewentualnie dopłatę do max 10 proc. wartości otrzymanych akcji czy udziałów,
*w wyniku nabycia udziałów lub akcji firma otrzymująca wkład uzyska bezwgledną większość prawa głosu w firmie, której te udziały lub akcje były przedmiotem aportu;
*podatnicy uczestniczący w transakcji będą podlegali opodatkowaniu od całości swoich dochodów w kraju UE lub innym kraju ze strefy Europej. Obszaru Gospodarczego.
Opodatkowanie będzie miało miejsce w momencie zbycia udziałów objętych w zamian za wkład.| Dodano: 17 gru 2010, 1:31
więcej
Zmieni się wzór wniosku o dofinansowanie, a co za tym idzie również kryteria oceny projektów. Każdy ubiegający się o kasę – projekty powyżej 2 mln zł – będą musiały wyszczególnić ryzyko niezrealizowania projektu oraz jakie działania zostaną podjęte aby temu zapobiec.
Najgorsze jest właśnie to, że nie wszystkie zmiany są opublikowane, a niektóre projekty już realizowane będą musiały podlegać pod nowe wytyczne!
| Dodano: 11 gru 2010, 12:34
więcej
Tak samo myślał Dyrektor IS w Warszawie
Podatnik prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą. Obecnie w celu poszerzenia zakresu prowadzonej działalności gospodarczej Podatnik rozważa rozpoczęcie świadczenia usług leasingu samochodów. Korzystający (leasingobiorca) będzie zobowiązany do zawarcia umowy ubezpieczenia, w szczególności od ryzyk związanych z przedterminowym wygaśnięciem umowy leasingu. W umowie leasingu będzie zawarty zapis na podstawie którego Podatnik będzie oferował korzystającym usługę ubezpieczenia.
W związku z tym, iż Podatnik nie prowadzi działalności w zakresie ubezpieczeń majątkowych, Podatnik będzie nabywał usługi ubezpieczeniowe na rynku korzystając z tzw. efektu skali, a następnie odsprzedawał nabytą usługę korzystającym. Podatnik nie będzie naliczał żadnej marży na odsprzedawanej usłudze ubezpieczeniowej, jak również nie będzie w żaden sposób modyfikował jej zakresu. W konsekwencji korzystający będąc zobowiązanym do zawarcia umowy ubezpieczenia samochodu będzie miał możliwość wyboru ubezpieczenia oferowanego przez podmioty działające na rynku usług ubezpieczeniowych, bądź ubezpieczenia oferowanego przez Podatnika za pomocą podmiotów trzecich. W związku z tym, że Podatnik korzystając z efektu skali będzie oferować co do zasady korzystniejsze warunki ubezpieczenia niż dostępne dla korzystającego na rynku, prawdopodobnie Podatnik będzie świadczył również usługę ubezpieczeniową dla podmiotów korzystających z usługi leasingowej oferowanej przez Podatnika.
W związku z powyższym zadano następujące pytanie:
Czy Podatnik będzie uprawniony do refakturowania usługi ubezpieczeniowej na korzystających z zastosowaniem zwolnienia właściwego dla usług ubezpieczeniowych...
W odpowiedzi na zapytanie Dyrektor IS w Warszawie 26 stycznia 2010 roku (IPPP3/443-153/10-2/IB) stwierdził, że koszt ubezpieczenia stanowi element cenotwórczy usługi leasingu i nie może być przedmiotem refakturowania. Wobec powyższego przedmiotem opodatkowania jest konkretna usługa, nie zaś zbiór wyodrębnionych w jej ramach usług. Z uwagi na powyższe opodatkowaniu nie będzie podlegał koszt ubezpieczenia, ale usługa wynajmu w ramach leasingu, w której jako element kalkulacyjny znajduje się koszt przedmiotowego ubezpieczenia.
Czyli w przypadku świadczenia usługi leasingu wraz z ubezpieczeniem przedmiotu leasingu mamy do czynienia z jedną usługą, bowiem ubezpieczenie jest ściśle związane z usługą leasingu i ma w stosunku do niej charakter dopełniający. Jeżeli Wnioskodawca nabył usługi ubezpieczeniowe w celu wykonania usługi leasingu, to wówczas ich koszty należy traktować jako element składowy usługi finalnej i zastosować stawkę podatku właściwą dla danej czynności.
| Dodano: 10 lis 2010, 22:51
więcej
Nie ma żadnego formularza.
To raczej wygląda jak umowa. Kontrahent wystawia ci takie zaświadczenie, że wyraża zgodę na otrzymywanie e-fatur na podany adres email. I tyle.
Od 2011 roku nastąpi mała zmiana przepisów. Nie będzie już także wymogu stosowania bezpiecznego podpisu elektronicznego. Rozporządzenie definiuje autentyczność pochodzenia jako „pewność co do tożsamości dokonującego dostawy towarów lub usługodawcy albo wystawcy faktury. Z kolei integralność treści zostanie zachowana, jeśli pewne jest, że w fakturze nie zmieniono danych, które powinna zawierać faktura. A te dwa warunki spełniają pliki PDF.| Dodano: 10 gru 2010, 16:54
więcej
Nie płać ZUS, zmniejsz składki na ZUS, olej ZUS tak się reklamują ci pseudopomocnicy. Kasę biorą i szukaj wiatru w polu.
Podpis z nami umowę, opłać „abonament” i wpisowe, a zobaczysz że zaoszczędzisz tysiące złotych.
I pada zachwyt „Prowadzę działalność gospodarczą w Polsce i nie płacę wcale ZUS już 1.5 roku. (zaoszczędziłem ponad 10 tys zł) Nie trzeba płacić w Polsce haraczu nazywanego ZUS-emi i to zgodnie z przepisami Unii Europejskiej. „
Tysiące to się wyda. Nikt jednak nie pomyśli o emeryturze. Przecież jak będzie płacić grosze to będzie miał jeszcze mniej niż teraz biedni emeryci. Króla angielska wam nie dołoży.
| Dodano: 4 gru 2010, 12:17
więcej
Zakup kasy fiskalnej jest z ulgą. A jak to jest w przypadku drukarki fiskalnej. Czy ona też jest objęta ulgą podatkową (odliczeniem)?| Dodano: 3 gru 2010, 12:26
więcej
Puk puk. Kto tam. To ja ZUS
Wszyscy zapomnieli chyba jeszcze jednej lubianej instytucji ZUS-ie. Jeśli firma kupi bony towarowe lub paczki świąteczne ze środków obrotowych pracodawcy, to firma ma obowiązek naliczyć naliczyć składki na ubezpieczenia społeczne i ubezpieczenie zdrowotne. Jeśli firma ze środków ZFŚS sfinansuje tylko częściowo wartość bonu towarowego i paczek, ze zwolnienia z oskładkowania ZUS korzysta tylko część sfinansowana z ZFŚS.
Tak przyjęto w § 2 ust. 1 pkt 19 rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z 18 grudnia 1998 r. w sprawie szczegółowych zasad ustalania podstawy wymiaru składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe).
| Dodano: 3 gru 2010, 13:16
W trosce o wiarygodność opinii oraz reputację usługodawców rejestrujemy adresy IP komputerów, z których wystawiane są opinie. Użytkownik wystawiający opinię proszony jest również o podanie danych kontaktowych, które nie są jednakże weryfikowane.