-
Zgodnie z art. 56 ust. 2 ustawy o Systemie Informacji Medycznej z dnia 28 kwietnia 2011 r. placówki służby zdrowia muszą prowadzić dokumentację medyczną w formie elektronicznej już od 1 sierpnia 2014 r. Niestety wprowadzenie zmian z tym związanych często wiąże się z dużymi kosztami, dlatego warto dobrze przemyśleć wybór systemu.
-
Polacy niezwykle rzadko decydują się na gotówkowy zakup swoich czterech kątów. Nawet dysponując jednorazowo kilkusettysięczną sumą, nie są skłonni jej zamrażać, skoro mogą skorzystać z kredytu hipotecznego. W większości przypadków, realizacja marzenia o własnym mieszkaniu bez wsparcia pożyczką w ogóle nie jest możliwa. Długoterminowe kredyty obarczone są jednak dużym ryzykiem, więc banki nie udzielają ich bez stosownego ubezpieczenia.
-
Ponieważ zniknęły lokaty zwolnione od "podatku Belki", a finanse nie znają próżni, to zadziałała zasada: jest zapotrzebowanie na rynku - jest produkt. W ostatnich miesiącach coraz bardziej popularne stają się "tajemnicze" polisy lokacyjne.
-
Wiele osób planujących rozpoczęcie działalności gospodarczej nie przewiduje zabezpieczenia finansowania swojej przyszłej działalności. I kiedy dochodzi do sytuacji pogorszenia płynności finansowej, młody przedsiębiorca staje w trudnej sytuacji w której nie może otrzymać kredytu w banku ponieważ często ma zbyt krótki staż. To może doprowadzić do poważnych kłopotów a nawet plajty. Warto zaplanować i zabezpieczyć zwłaszcza początkowy okres działania firmy i wcześniej pozyskać finanse
na bieżące wydatki. Gdzie młody biznesmen może znaleźć wsparcie finansowe na starcie działalności ? O tym mowa w krótkim artykule.
-
Historia e-learningu, powszechnie uważanego za narzędzie nowoczesne i innowacyjne, zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i w Polsce, sięga początków XVIII wieku, kiedy to pojawiły się pierwsze ogłoszenia proponujące naukę na odległość. Przykładowo Uniwersytet Krakowski pierwszy kurs korespondencyjny (dotyczący rzemieślnictwa) uruchomił już w 1776 roku. Przełomem w historii nauczania na odległość było jednak dopiero upowszechnienie się radia i telewizji, a przede wszystkim komputera i Internetu. Dziś e-learning rozumiany jest przede wszystkim jako nauczanie w 100% przez komputer i Internet, pozwalające na pełną niezależność geograficzną...
-
Coraz więcej firm inwestuje w zdalne nauczanie pracowników, a e-learning, jako alternatywa dla tradycyjnych szkoleń, zyskuje na popularności. Niestety, wciąż nie brak problemów przy wdrażaniu tego systemu. Jednym z najważniejszych jest brak motywacji uczestników do pełnego zaangażowania się w prowadzone szkolenia. Jak zatem wybrać efektywny e-learning i mądrze zainwestować w pracowników?
-
Współczesne organizacje osiągają przewagę konkurencyjną głównie w oparciu o czynniki niematerialne: wiedzę, reputację, wartości czy etykę. Odpowiednie kompetencje - nie tylko w obszarze twardej wiedzy fachowej, ale przede wszystkim w obszarze postaw i umiejętności miękkich są podstawą rozwoju firmy. Oprócz tradycyjnych szkoleń, skuteczny w ich wzmacnianiu jest nowoczesny e-learning. Jak jednak sprawić, aby uczestnicy wykazali niezbędną motywację i efektywnie wykorzystali tę formę edukacji?
-
Każdy z nas chciałby zarabiać jak najwięcej pieniędzy, wkładając w to jak najmniejszą ilość czasu. Niestety, w praktyce jest to albo trudne albo wręcz niewykonalne. Często podstawowym źródłem utrzymania jest praca, której wykonywanie jest ograniczone przez czas (przecież w ciągu dnia należy również znaleźć "chwilę" na sen). W takim wypadku warto wziąć pod uwagę inne sposoby na zarabianie pieniędzy jak np. zainwestowanie wolnych środków.