Zbliża się lato, a z nim okres wakacyjny. Wiele osób już zaplanowało urlop nad morzem. A co zrobić, jeśli nie możemy sobie pozwolić na taki rodzaj wczasów? Wystarczy stworzyć plaże w domowym ogródku. W tym celu musimy wyposażyć się w odpowiednie akcesoria plażowe. Przedstawiamy poradnik, z którego dowiesz się jaki basen i leżaki wybrać do swojego mini kurortu.
Chwasty są nieestetycznym elementem naszych działek oraz trawników. Dodatkowo niekorzystnie wpływają na ozdobne kwiaty czy uprawne warzywa. Mogą więc zniweczyć cały wysiłek włożony w odpowiednią aranżację oraz pielęgnację ogrodu. Sprawdź, jak walczyć z niepożądanymi roślinami różnymi metodami. Poznaj również ich najpopularniejsze rodzaje i odmiany.
Pogoda w Polsce jest często nieprzewidywalna i nawet w środku przeważnie ciepłego oraz słonecznego maja potrafi spłatać figla. W połowie miesiąca w kraju pojawiają się co roku ostatnie i spóźnione przymrozki. Zazwyczaj występują kilka dni i nazywa się je potocznie zimnymi ogrodnikami. Skąd wziął się i co oznacza ten ogrodniczy termin? Sprawdź, co robimy w ogrodzie po zimnej Zośce.
Jest obok Godziny dla Planety jedną z najważniejszych akcji ekologicznych na świecie. Ma zmuszać do refleksji nad zmianami klimatu oraz uświadamiać obywateli na całym świecie, jak ważne jest dbanie o środowisko. 22 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Dowiedz się więcej o idei łączącej setki milionów ludzi. Sprawdź, jak można włączyć się w obchody tego niezwykłego święta.
Wiosna to dla ogrodników najpiękniejsza pora roku. Niestety jest to też najbardziej pracowity czas dla właścicieli działek i ogrodów. Żonkile, przebiśniegi czy krokusy są więc nie tylko zapowiedzią cieplejszych dni, ale również wytężonych zabiegów pielęgnacyjnych kwiatów i innych roślin. Jakie prace należy wykonać w tym okresie, aby cieszyć się bogatą roślinnością przez kolejne miesiące?
Prezydent podpisał nowelizację ustawy o ochronie przyrody. Nowelizacja zaostrza obowiązujące do tej pory przepisy dotyczące wycinki drzew na prywatnych gruntach.
Dla przypomnienia: od 1 stycznia zezwolenie nie jest wymagane w przypadku usuwania drzew lub krzewów znajdujących się na nieruchomościach stanowiących własność osób fizycznych w celu niezwiązanym z prowadzeniem działalności gospodarczej. Zezwolenie nie jest również wymagane w przypadku usuwania drzew i krzewów w celu przywrócenia gruntów nieużytkowanych do użytkowania rolniczego.
Kolejna wiosna za pasem, zastanawialiście się co zrobić, żeby zagospodarować teren przy domu? Oto kilka wskazówek, co zrobić właśnie teraz w naszym ogrodzie.
Wraz z nowym rokiem weszły do obiegu nowe zasady dotyczące wycinania drzew i krzewów przez prywatnych właścicieli nieruchomości. Jakich zmian możemy oczekiwać ?
28 sierpnia 2015r. weszły w życie nowe przepisy ustawy o ochronie przyrody, które regulują normy związane z dokonaniem wycinki drzew i krzewów. Wdrożona została nowa metoda obliczania wysokości opłaty za usunięcie drzew lub krzewów.
Zanim nadejdzie zima, a temperatury spadną poniżej zera, trzeba się przygotować do tego okresu, szczególnie należy zadbać o ogród. Niezbędna w tym przypadku jest nie tylko ochrona roślin, ale także zabezpieczenie trawnika.