-
Wyjazdy za granicę w celach zarobkowych wciąż są bardzo popularne. Szacuje się, że co piąty Polak rozważa taką możliwość. Jeśli i w naszej głowie kiełkuje taka decyzja, warto dokładnie zaplanować proces szukania pracy. Najlepiej rozpocząć go jeszcze w Polsce.
-
Znaleźliśmy dobrą pracę, zajmujemy oczekiwane stanowisko. Wywiązujemy się ze swoich obowiązków, a szef jest z nas zadowolony. Nagle, jak grom z jasnego nieba, pojawia się ciekawa oferta pracy od konkurencyjnej firmy. Bijemy się z myślami - zrezygnować z obecnej pracy? Oto kilka pytań, które warto sobie zadać przed podjęciem decyzji.
-
Wakacje za pasem. Zajęcia w szkołach i na uczelniach dobiegają końca. Jeszcze tylko ostatnie egzaminy - i wreszcie dwa miesiące odpoczynku! Ale lato to nie tylko okazja do naładowania akumulatorów. Właśnie teraz mnóstwo młodych ludzi dysponuje wolnym czasem i pragnie zarobić nieco pieniędzy. Szukają więc wakacyjnej pracy.
-
Powszechnie panuje pogląd, że umowa o pracę, jest najbardziej korzystna dla pracownika i stosunkowo najmniej opłacalna dla pracodawcy. Czy tak jest faktycznie?
-
Dodatki poza płacowe są dla polskich przedsiębiorców nie tylko kosztem, ale także inwestycją, która ma na celu skuteczniej zmotywować pracowników do podjętej pracy. Benefity pracownicze są również efektywnym sposobem przyciągania do firmy specjalistów, dla których wynagrodzenie nie jest jedynym aspektem decydującym o przyjęciu, bądź też odrzuceniu danej oferty pracy.
-
Dostałeś zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną w twojej wymarzonej firmie. Zrobiłeś wszystko, co w twojej mocy, żeby się do niej przygotować i pełen nadziei przychodzisz na spotkanie, a na miejscu okazuje się, że rekruter jest niechętny, a nawet niemiły. Co możesz zrobić w takiej sytuacji, aby wzbudzić w nim zainteresowanie i uratować swoją szansę na pracę?
-
Wreszcie nadszedł ten dzień. Po długotrwałym odpowiadaniu na oferty pracy, po wielu wysłanych aplikacjach i odbytych rozmowach kwalifikacyjnych firma twoich marzeń zaproponowała ci stanowisko. Pozostała jeszcze jedna kwestia, czyli ustalenie wynagrodzenia.
-
Łódzki uniwersytet jest otwarty nie tylko dla młodych ludzi, którzy dopiero są na początku kariery zawodowej. W Łodzi z powodzeniem działa Uniwersytet dla Dzieci i Uniwersytet Trzeciego Wieku na usta cisną się aż słowa, że prawie cała rodzina może zacząć wieść studenckie życie.
-
Długie godziny pracy wcale nie gwarantują wspaniałych efektów. Jeśli chcemy osiągać sukcesy, lepszym (i mniej męczącym) sposobem będzie inteligentne planowanie działań. Brak nadgodzin, świetne rezultaty oraz zadowolenie z pracy - to możliwe!
-
Istnieją branże, w których zawsze będzie można znaleźć zatrudnienie oraz takie, które przeżywają boom na rynku pracy co kilka lat. Analizując dane z minionych lat, łatwo można wyciągnąć wnioski, w jakich kierunkach warto się kształcić, by nie mieć w przyszłości problemów ze znalezieniem pracy. Sytuacja na rynku pracy w roku 2014 doskonale pokazuje, w którą stronę zmierza gospodarka i jakiego typu pracownicy będą w przyszłości poszukiwani.