Marzysz o prowadzeniu własnej działalności i masz dosyć pracy na etacie? Założenie własnego biznesu jest obecnie bardzo proste. Jednak brak planu to prosta droga do biznesowej porażki. Jak więc przygotować się do zarządzania własną firmą? Jeśli masz już pomysł, to przełóż go na biznesplan. W poniższym artykule podpowiadamy, jak stworzyć skuteczny plan marketingowy.
Pracodawcą nazywamy osobę lub instytucję, która zatrudnia osoby w ramach stosunku pracy. Pracownikiem natomiast jest osoba fizyczna, zatrudniona na podstawie umowy o pracę, powołania, wyboru, mianowania lub spółdzielczej umowy o pracę.
Prowadząc działalność gospodarczą nie jest możliwe dokonywanie określonych działań i czynności bez samochodu lub maszyny produkcyjnej. Wówczas, większość składników jakie posiada przedsiębiorstwo zaliczyć można do środków trwałych, jeżeli spełniają one odpowiednie warunki.
Liczba spółek z ograniczoną odpowiedzialnością znacznie przewyższa ilość pozostałych podmiotów działających na terytorium Polski. Dlaczego jednak przedsiębiorcy decydują się na założenie właśnie spółki z o.o.?
Wraz z otworzeniem działalności gospodarczej przedsiębiorca zobowiązany jest do prowadzenia firmowej księgowości. Informacje o tym czy zdecydujemy się nią zarządzać samodzielnie, czy jednak postanowimy przekazać ją uprawnionym do tego podmiotom należy zawrzeć już w formularzu CEIDG-1.
Pojęcie pełnej księgowości wielu przedsiębiorcom kojarzy się negatywnie, ponieważ wymaga od nich rzetelności oraz skrupulatności. Związana jest ona również z większymi kosztami, ponieważ najczęściej wymaga zatrudnienia księgowej lub wynajęcia biura rachunkowego. To zaawansowana forma opodatkowania, która dostarcza najważniejszych oraz szczegółowych informacji na temat danego przedsiębiorstwa.
Wielu przedsiębiorców zarówno prowadzących swoje firmy od lat, jak i początkujących, zastanawia się jaki rodzaj prowadzenia księgowości przyniesie im najwięcej korzyści. Mają do wyboru samodzielną księgowość, skorzystanie z usług biura rachunkowego świadczącego usługi stacjonarne lub coraz bardziej popularną księgowość online. W tym artykule postaram się omówić wszystkie te opcje, aby każdy przedsiębiorca mógł wybrać najkorzystniejszą dla siebie opcję.
bPojęcie spółki komandytowej/b
Spółka komandytowa należy do grupy spółek osobowych mających na celu prowadzenie przedsiębiorstwa pod własną firmą. W tej formie spółek co najmniej jeden wspólnik ma obowiązek odpowiedzialności nieograniczonej za zobowiązania. Czy warto więc wybrać ten rodzaj spółki jako filar zakładanej firmy?