-
Istnieją zawody, w których komputer jest nieodzowny - na przykład praca programisty. Jednak służbowy sprzęt to przede wszystkim miejsce pracy, a przechowywanie na nim prywatnych plików może się niezbyt dobrze skończyć - zarówno dla nas, jak i dla firmy.
-
Czujesz, że masz monotonną pracę i nic ciekawego cię już w niej nie czeka? Każdego ranka wstajesz z łóżka z niechęcią, a na piątek czekasz niecierpliwie już w poniedziałek? Nie, to nie musi oznaczać, że powinieneś zmienić pracę. Być może wystarczy zmodyfikować nieco swoje nastawienie.
-
Jeszcze kilka lat temu nikt specjalnie nie zastanawiał się nad wyborem mechanika jechało się po prostu do najbliższego, który działał na naszym osiedlu i w większości przypadków samochodem można było dalej podróżować.
-
Podczas przeglądania ogłoszeń pracodawców często wyobrażamy sobie, jak powinna wyglądać nasza wymarzona praca. Uzbrojeni w listę wymagań i oczekiwań, potrafimy odrzucić wiele ofert, które nie spełniają ich wszystkich. Czy jednak praca marzeń rzeczywiście jest tak wspaniała, jak sobie wyobrażamy - i nie ma żadnych wad?
-
W pracy często potrzebujemy dodatkowej porcji energii. Najbardziej powszechnym sposobem na jej dostarczanie jest wypicie filiżanki kawy. Nie jest to jednak najlepsze rozwiązanie.
-
Pisanie CV to wbrew pozorom nie jest łatwa sztuka - zwłaszcza, jeśli chcemy je dopasować do oczekiwań rekrutera.
-
Samozatrudnienie - obecnie używa się raczej formy prowadzenie firmy - to prowadzenie działalności na własne ryzyko i własny rachunek, czyli opozycja do pracy na etacie. Jak można się domyślić, taka forma zatrudnienia wiąże się z wieloma zaletami, ale też z wadami. Co zyskamy, a na co trzeba uważać przy samozatrudnieniu?
-
Kandydaci postrzegają go jako strażnika wymarzonej posady, którego wszystkimi siłami trzeba przekonać, by nam ją podarował. On sam traktuje swój zawód jak konieczność - chyba, że jest jego pasją. Rekruter. Tak samo jak każdy inny człowiek, ma różne osobowości i różne drogi prowadzą do jego zrozumienia. Oto kilka najpopularniejszych twarzy osób zajmujących się rekrutacją i sposoby postępowania z każdą z nich.
-
Skończyłeś studia i zaczynasz odpowiadać na interesujące cię oferty pracy? A może dostałeś właśnie propozycję zatrudnienia i rozpoczyna się twoja kariera zawodowa? Niezależnie od tego, na jakim etapie jesteś, chcesz podejmować trafne decyzje oraz unikać tych, które mogą ci zaszkodzić.
-
Wyjazdy za granicę w celach zarobkowych wciąż są bardzo popularne. Szacuje się, że co piąty Polak rozważa taką możliwość. Jeśli i w naszej głowie kiełkuje taka decyzja, warto dokładnie zaplanować proces szukania pracy. Najlepiej rozpocząć go jeszcze w Polsce.