-
Z roku na rok na rynku pracy dochodzi do wielu zmian. W ramach tych modyfikacji powstają nowe zawody, a na część stanowisk całkowicie znika zapotrzebowanie. Wybór szkoły czy kierunku kształcenia nie jest więc sprawą łatwą i oczywistą. Sprawdź, kogo będą szukali pracodawcy w najbliższych latach i poznaj najbardziej przyszłościowe profesje.
-
Przez wiele lat była prawie wyłącznie związana z freelancerami. W trakcie pandemii, gdy zamknęliśmy się w domach, umożliwiła prawidłowe funkcjonowanie wielu firm. Praca zdalna, bo o niej mowa jest obecnie bardzo popularną formą świadczenia obowiązków zawodowych. Home office ma jednak wciąż zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników. Poznaj plusy oraz minusy takiego rozwiązania.
-
Województwo warmińsko-mazurskie od lat zajmuje niechlubną pozycję na polskiej mapie bezrobocia. Nic dziwnego, rejon ten już od czasu przemian gospodarczych z początku lat 90-tych ubiegłego wieku jest dotknięty strukturalnym bezrobociem. Upadek PGR-ów oraz licznych przedsiębiorstw państwowych odcisnęły na tym regionie mocne społeczne piętno. O pracę najłatwiej tam jedynie w większych miastach.
-
Trudno byłoby nie zgodzić się ze stwierdzeniem, że powierzenie komuś prowadzenia finansów musi być wynikiem gruntownie przemyślanej decyzji. Od kandydata na to stanowisko pracodawca niezależnie od tego, czy chodzi o osobę prywatną lub o firmę ma prawo oczekiwać zarówno wszelkich kompetencji, jak i uczciwego podejścia do wykonywanego zawodu.
-
Szukając pracy, wysyłasz jak najwięcej aplikacji. Czy to jednak dobre rozwiązanie? Nie do końca. Odpowiadanie na ogromną liczbę ogłoszeń przy braku ich czytania skutkuje kłopotami w znalezieniu zatrudnienia.
-
Postęp technologiczny i coraz większa wiedza, a także mnóstwo ułatwień w zdobywaniu informacji wpływają na każdą dziedzinę życia. Ten fakt możemy zaobserwować również w obszarze poszukiwania pracy. Magazynier, elektromonter, architekt - każdy z nich może znaleźć zatrudnienie dzięki internetowi. A jak rozwijająca się technologia wpływa na rekrutujące pracowników firmy?
-
Właśnie skończyłeś studia i szukasz pracy? Chcesz jak najlepiej wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej, mimo niewielkiego doświadczenia w tym zakresie? Zapoznaj się zatem z kilkoma często używanymi wypowiedziami i unikaj ich jak ognia.
-
W pracy istotna jest nie tylko wysokość wynagrodzenia i atmosfera w zespole. Nie mniej ważny element to dobry szef. Taki, który jest otwarty na rozwój pracowników i ich potrzeby. W jaki sposób rozpoznać go już na rozmowie kwalifikacyjnej?
-
Różnica pomiędzy wypowiedzeniem a porozumieniem stron jest znaczna. W pierwszym przypadku to jedna ze stron (pracownik lub pracodawca) określa, że nie chce dalej współpracować z drugą stroną.
-
Jesteś skrupulatny i dokładny? Lubisz, kiedy wszystko wokół ciebie chodzi jak w zegarku, na biurku masz zawsze ład i porządek, a inni proszą cię o przypominanie o terminach? Warto więc wykorzystać swoje atuty i znaleźć pracę, która będzie odpowiadała twoim zdolnościom.